Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nyavalyog mindenki,...

Miért nyavalyog mindenki, hogy 400 forint lesz a benzin?

Figyelt kérdés
Mindenki tudja, hogy kb 40 évre van még olaj, akkor meg mit nyavalyognak folyamatosan, hogy 400 forint lesz a benzin? Lesz az még 1000 forint is vagy 10.000 is! Minden nap autóval járok, nem keresek egyáltalán sokat, valami minimál bérnél többet kapok éppen, de pont leszarom, hogy mennyi a benzin. Kell és kész.
2011. jan. 1. 20:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy nyavalygunk! Kb. 190km-el(Ukránban) arrébb 170-180Ft egy liter benzin! Oroszban még annál is kevesebb, 130 körül van. Most gondolj bele. 1 évben utazol 30-40ezer kilométert(ez csak példa..). Vegyünk egy 7 literes átlagfogyasztású autót. 40000/100->400

400*7->2800. Akkor azt a 2800-at szorozzuk be a magyarországi benzinárral. 2800*364(95-ös benzin ára).

Azaz évente több mint EGY MILLIÓ forintot költünk benzinre!!!(Pontosabban 1.019.200Ft-t!)


De ha a 180Ft-os benzinárakkal számolunk, akkor ez évente mindössze saccperkábé fél millió...


Kezded már kapizsgálni, hogy miért pampogunk a magyas benzinárak miatt?


Csak azért, mert mennyi másra tudnám én költeni azt a fél millió forintot... Valakinek az 5 havi kereset, vagy több.


Ennyit erröl.

2011. jan. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Előttem válaszolónál a pont!
2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
76%
Jó, lehet, hogy az a 30-40 ezer kilométer sok volt, bár van aki annyit vezet évente. De viszonyításnak mindenesetre szerintem jó volt.
2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

40 évre elég az üzemanyag amit a mai technikával el lehet érni, de ami fel van térképezve, csak nem tudnak hozzájutni az jóval több.

Ez csak szinház és cirkusz, hiszen amerikában is 100ft egy liter, az oroszoknál is olcsó.

Ebből az államnak van pénze és kész.

Különben meg ne általánosits, mert Én speciel nem sirok, hogy mennyi a benzin. Más bagózoik, drogozik, prostihoz jár Én meg autózok és ettől virul a fejem.

2011. jan. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
35% jövedéki adó és 17 % ÁFA tehát a 300 Ft-os benzin lehetne 156 Ft-tal olcsóbb is, vagyis csak 144 Ft-ba kerülne literje...
2011. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
63%
Igaza van a kérdezőnek!Én se rinyálok hogy több mint 360 forint a benzin mert semmi értelme sincs.Úgyse fogják lentebb vinni sőt valószínűbb hogy drágább lesz de muszáj megvennem mert kocsi nélkül nem tudnék dolgozni.Mondjuk azért az 1000 forint/liter ár még messze van de nem elképzelhetetlen!
2011. jan. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Aki elhiszi, hogy csak 40 évre van elég kőolaj az meg is érdemli... Ez csak színház!
2011. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezért nyavalyog mindenki!

~36% a benzin valós ára!!!

~11% az árrés.

~53% AZ ADÓK !!!!

2011. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, te tényleg ennyire h.lye vagy, vagy csak tetteted?


A KŐOLAJ nem fog elfogyni 40év múlva. Ez a baromság amit az USA próbál lenyomni a világ torkán, hogy feljebb srófolja az üzemanyag árakat. Tudod elég vicces nézni párhuzamosan a CNN-t és a GULF TV adását ahol az egyikben azt mondja a bemondó hölgy, hogy a CSÚNYA GONOSZ arabok azt mondták, hogy feleannyi kőolajat tudnak csak adni mert fogy.

Míg a Gulf-TVben a néni azt ecseteli, hogy az USA felére csökkenti a felvásárolt kőolaj mennyiséget "gazdasági okokra hivatkozva". Na vajon ki mond igazat kicsihuszár?


Az oroszok, nem szóltak eddig hogy fogyna.

Az Arabok (akikkel beszéltem) röhögnek, és azt mondták, (2002ben) hogy BŐSÉGESEN elég kőolaj van, ugyanis vannak még olyan területek ahonnan még meg sem kezdték a kitermelést, de 2x akkora mint ahonnan most nyerik a kőolajat.

Alaszkához az amcsik ÉRDEMBEN hozzá sem nyúltak.

Csak hogy tisztán láss. Az arabok egységes áron adják MINDENKINEK az olajat (tehát ugyanannyiért adja Kuvait mint Szaud Arábia vagy Irak)


Az egészben az a vicces, hogy erre a g.ci nagy sóherségre amit az amcsik táplálnak kiválóan RÁLOVAGOL a magyar állam és a kedves drága MOL.(kedves leszek elmondom hogyan).

Kezdjük a Mollal. A finomítási és a beszerzési árat a MI NAGY PIROS háromszögünk, a legtávolabbi és legdrágább útvonalon szállított kőolajra, benzinre\dízelre érti. Ez a társaság valós kereskedési mennyiségének 8-12%át adja. Ezen a MOLnak már milliárdos a haszna.

Az állam kérlek ahogy a többiek is írták, jövedéki adóval, úthasználati díjal, finomítási díjal és az EGÉSZNEK az ÁFÁJÁVAL dobja meg az árat. Hogy miért? kérlek azért, hogy a TE általad 1 liter 370forintos 95ös benzinből 220forint Drága Viktorka asztalán landoljon.

És súgok neked többet. A környező országok nagy részében is a MOL diktál. Akkor megkapod te is a házi feladatodat kicsihuszár. Hogy tud a MOL Ukrajnában és Szlovákiában 100-150 forinttal OLCSÓBBAN adni PONT ugyan azt a benzint amit itthon tankolsz?

Nem, nem CSAK a Fidesz hibája, az MSZP pont ugyan úgy kiélvezte a helyzetet. Csak akkor ugattak Viktorkáék. Csak hatalomra kerültek, és rájöttek, hogy EZ akkora BŐDÜLETES összeg, (amiből nagyon sokat zsebre lehet tenni) amit NEM SZABAD kiaknázatlanul hagyni. Ugyanis a mobilitás a 21. század velejárója.


És hogy miért sír a magyar nép? Mikor Ausztriában Németországban meg Olaszországban is ennyi a benzin?

Kérlek azért mert a Lakosság BEVÉTELE és a benzin ára között k.rvanagy eltérés van. Mert amíg a sváboknál 1 eur 1 liter benzin addig az egyszerű hegesztőmunkás 1500eurót hazavisz ez olyan mintha TE fél milliót kasználnál havonta. Fél misis fizetéssel nekem sem sírna a szám, hogy sok a benzin. Há lesz@rnám me tellik rá öcsém, de úgy, hogy sokak 80ezerből tartanak fent lakást, gyereket, úgy bizony már kiba fájó tud lenni egy büdös liter.

Különbség No2. Kérlek sváb barátainknál minden kúton van LPG és E-85 nem 1éve, nem két éve. Sok éve. Náluk tudod mi a ritka? a hidrogén meg CNG töltő állomás, NA az ritka. De aki spórolni akar, azt bitang sok kedvezménnyel és lehetőséggel segítik hozzá. Mert bemész a Fordoshoz, Subarushoz(!!!) és visszakérdez az eladó, hogy te figyi, ittvan a 2.5 OUTBACKed, adsz még 300eurót kapsz bele gázrendszert amire MI 100.000km garanciát vállalunk. Ha 3000ret fizetsz akkor MÉGJOBB rendszert és GYÁRTÓI 270.000kmes garit is kapsz a miénk mellé Assistance szolgáltatással évkorlátozás nélkül. Na ilyen van kishazánkban? NINCS. Ahogy EURO sincs és ahogy 250ezres ÁTLAGBÉR sincs. De ugyanolyan drága benzin azért hogy a majmok a parlamentben elég banánt kapjanak az bizony van.

Hogy mi a megoldás? kérlek egy huszárvágással beleküldenek, 16%os ÁFA sávba a benzint és máris 300ért meg 289ért tankolunk. Lehetetlen? Nem engedheti meg magának az ország? Akkor körülöttünk meg a velünk egy szinten lévők miért engedhetnek meg MÉG ennél is többet?

nefélj, 300ért senkinek sem sírna a szája. És hogy megint elismételjem magamat. K.rvára nem a kevés kőolajjal van a gond.

2011. jan. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
37%

@23:59

Sok mindenben igazad van, de távolról sem mindenben. Három dolog ütötte meg a szememet.

1. Szlovákiában 100-150 Ft-al olcsóbb a benzin. Én tegnap tankoltam 95-öst 1,386€/l-ért. Nem tudom mennyi most pontosan Magyarországon, de szerintem olcsóbb.

2. Sváboknál 1 € a benzin. Én úgy tudom majdnem 1,5.

3. Környező országokban a MOL diktál. Igen, Austriában viszont nem. Mégsem olcsóbb az OMV kúton a benzin. Megtehetnék (néha meg is teszik) hogy hazurról veszik a benzit, általában mégis a MOLtól vásárolnak. Hatvánozottan igaz ez a Lukoilra, nehéz lenne azt állítani, hogy az oroszoknak is a MOL diktál.

2011. jan. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!