Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha február 1-én befizetett...

Ha február 1-én befizetett első negyedéves biztosítási csekk nélkül közlekedek, mire büntethet a rendőr?

Figyelt kérdés
Sajnos a biztosítóm kavart a témában, még mindig nem kaptam meg a csekkjüket, így befizetni sem tudom.
2009. jan. 30. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Addig tartsd magadnál az érvényes szerződést (gondolom azt adtak). Akkor talán ki tudod magyarázni a dolgot. Ha megbüntetnek akkor menj be a biztosítóhoz és fizettesd ki velük, mert az ő hibájuk! Rohadt tetű banda mind!
2009. jan. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bemész a bankba, ha nincs bankszámlád akkor abba amelyikben a biztosítónak van a számlája. Befizeted/átutaltatod a megfelelő összeget, a közleményben a kötvényszámmal, erről kapsz egy igazolást. Azzal bemész a biztosítóhoz akik adnak egy igazolást a rendezett negyedéves díjról. Ezt elfogadja a rendőr is. A szerződést díjfizetés nélkül nem.
2009. jan. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én meg nem értem egészen:

Ha a február 1-én befzetett , akkor arról van bizonylatod nem?


A rendőr a forgalmi engedélyt a helyszínen köteles elvenni, ha a jármű vezetője nem tudja igazolni, az érvényes kötelező felelősségbiztosítás fedezetének fennállását. A forgalmi elvételéről ilyenkor átvételi elismervényt ad, amely tartalmazza többek között az elvétel okát is, ennek birtokában a járművel a lakóhelyig vagy a telephelyig lehet közlekedni. Ezt követően a forgalmi engedélyt és az intézkedésről készült jelentés (feljelentés) egy példányát három munkanapon belül megküldi az üzemben tartó lakóhelye (székhelye) szerint illetékes okmányirodának. Ha nem tudja igazolni a kötelező biztosítás befizetését 100 ezer Ft-ig terjedő szabálysértési pénzbírságra, illetve a jármű forgalomból való kivonására számíthat.

2009. jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A kérdés úgy hangzott, hogy befizetett NÉLKÜL közlekedek, mivel befizetni nem tudtam, így bizonylatom se lehet róla. Év végén változtattam lakcímet, még decemberben szóltam nekik, hitegettek, hogy majd januárban postázzák a csekket, aztán a héten eszembe jutott, hogy mégse kaptam semmit, felhívtam őket, azt mondják, 3 munkanapon belül kiküldik, de akkor már a hétvége miatt erősen februárban vagyunk, és amúgy is, már nem hiszek bennük, hogy 3 munkanap alatt ideér, mennem viszont kellene autóval, szóval ördögi helyzet. :(
2009. jan. 30. 19:25
 5/5 anonim ***** válasza:

igen a kérdés úgy hangzott, hogy befizetett csekk nélkül, ami azt jelenti, hogy be van fizetve de nincs nálad.


De nem kaptad meg a csekket, így befizetetlen a csekk ill. nincs a biztosítási díj rendezve, vagyis sajnos ha "elkap" a rendőr, a fentebb leírt intézkedést köteles végrehajtani.

Ezért addig ne is járj az autóval febr. 1 után csak akkor, ha igazolni tudod majd a befizetést.


Nincs a biztosítónak közelben kirendelt fiókja, vagy üzletkötője? mert nála is befizethetnéd a szerződésszámra készpénzben.

2009. jan. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!