Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért szemetelnek az emberek...

Miért szemetelnek az emberek az utcán? És miért dobálják ki a cigisek a kocsiból a csikket? Nem fér el a kocsi szemetesében? Aki nem szemetel, az miért nem mer szólni, annak aki rest elmenni a köv. Kukáig?

Figyelt kérdés
Olyan választ ne is írjatok, hogy kevés a szemetes. Ez szerintem nem indok. Otthon is egy szemetes van, és elvileg mégsem dobáljuk szanaszét a trutyit.
2011. jan. 26. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ezt én se értettem sose.

Miért kell például a Újpesti metróállomás lejárata melletti virágágyást szemetesnek használni? Lassan ki se látszanak a virágok a cigarettacsikkek alól.

2011. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Mert még nem fogtuk fel mindnyájan, hogy a környezet ahol nap mint nap élünk, az a miénk, és felelősek vagyunk érte, és nem csak oda ne kakáljunk ahol fexünk.
2011. jan. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Én nagyon szégyellem magam a szemetelők miatt. Borzasztó, ahogy általában az ország kinéz. Szemét az utcán, szemét az utak mellett, szemét van mindenhol.

Nemrég az M3-as autópályán megálltam pisilni (meg sem említem, hogy milyen állapotban volt az illemhely) és azt látom, hogy autóval hozzák a szemetet az ottani kukába, amiből már amúgy is folyt ki a hulladék. Nem mertem szólni, mert két nagy darab munkás ember volt, nem kisebbségi.


Szóval szánalmas, de mit lehet tenni? Ha rászólsz a másikra, akkor jobb esetben elengedi a füle mellett, rosszabb esetben még lehet kapsz egy maflást is anyázással körítve. Talán ha keményen büntetnék a szemetelést. Magyar ember csak a hatóságtól retteg.

2011. jan. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert ilyenek a magyarok...
2011. jan. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sétáltam már én is olyan helyen, ahol nagyon idegesítően nem volt szemetes, nagy volt a kísértés, h eldobjam a szemetet, persze nem tettem, mert nem vagyok tapló. Aztán volt olyan, h 2Om-enként volt egy, ott kellemesen bele lehetett dobni, nem kellett cipelni.

Segítene a szemetes, de nem kifogás persze.

2011. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mikor látom a csikkdobálókat, sokszor gondolom, hogy de jó lenne, ha lenne nálan egy doboz hamu meg csikk és akkor a piros lámpánál beleönteném az ölébe...

Persze, tudom, hogy ez kivitelezhetetlen.

És igen, én sem értem, hogy az emberek miért nem értik, hogy a közterület mindenkié, azaz az övé is. Tehát gondolom otthon a nappali szőnyegére, meg a kertjében nem csinál olyan mocskot, mint az utcán.

Már sokszor tartottam ott, hogy oadaszólok, de valóban az tart vissza, hogy még én kapom meg a magamét és persze a körülöttem állók sem fognak segíteni...

2011. jan. 26. 11:40
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt több szemetes kellene a közterületeken, másrészt az emberek gondolkodásmódját kellene megváltoztatni.

Az a baj, hogy senki sem takarítja el és így mindenki oda dob még valamit, mert úgy is retkes.

Németországban élek, de még a turistautak mentén is van szemetes meg kutyasz@r gyüjtö.

Takarítanak mindent és a szemetelésért brutálisan megbüntetnek. Pesten egy bulis szombat este után nem takarítanak, itt viszont kitakarítanak mindent, a megállókat, nyilvános wc-ket pedig gözborotvával mossák le.


Azt Én sem értettem, amikor hazafelé megálltam az M1-en egy wc-nél, hogy majd elvégzem a dolgom, miért és hogyan volt lefosva a fal fejmagasságban. Nem vagyok törpenövésü, 187cm vagyok.

2011. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Én is éltem Németországban (bajor). Ezért is vagyok még jobban elkeseredve. Hogy én ott hogy szerettem vonatozni!!! :)
2011. jan. 26. 12:02
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem csak a magyarok ilyenek, hanem az angolok, az angliai feketék, az indiaiak, a románok, lengyelek stb.

Én szoktam szólni azoknak, akik nem viszik el a kukáig, de olyankor érdekes, mindig a másiknak áll feljebb, hogy mit képzelek magamról. Egyszer valakinek a gyerekére szóltam rá, mert a kedves anyuka ott állt ugyan mellette, a kisiskolás mégis a földre dobta el a jégkrémes papírt. Csak tudnám, miért kiabált velem a nő!

2015. nov. 14. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!