Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Leírná nekem valaki, vagy...

Leírná nekem valaki, vagy akár többen is, hogyan működik az autópálya matrica?

Figyelt kérdés
Szeretnék Veszprémből Aggtelekre menni, útvonaltervezőben megnéztem a lehetséges utakat, mindegyiknél kiadta, hogy részben fizetős utak. Még sosem vezettem autópályán, azt tudom, hogy egy matrica jó minden autópályára. Viszont pl. az E71-es útnál is azt írták, hogy részben fizetős. Ha megveszek egy matricát (úgy tervezem, hogy hetit veszek majd), akkor azzal használhatom ezeket a fizetős utakat is, ugye? Eléggé kezdő vagyok ebben, megköszönném a segítséget.:)
2011. febr. 4. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha megveszed az 4 napos autópályamatricát akkor 4 napig minden fizetős úton aggodalom nélkül közlekedhetsz (személykocsi vagy teher, amivel mész, mert csak a teherautóknak kell főuton is fizetni)
2011. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Ha megveszed a matricát akkor 1 hétig (azaz 10 napig ) használhatod az ország összes fizetős útszakaszát.
2011. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, ha 1 hetest veszel, akkor 1 hétig
2011. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igen. De hazánkban minden autópályának van alternatív útja. Így az M3-asnak is, amelyen Aggtelekre vitt a google. Ha az útvonal tervezéskor rákattintasz az opciók megjelenítésére, ott ki tudod választani, hogy ne vigyen fizetős útra - ha nem akarsz autópályán menni.

Viszont szerintem ilyen távra már tök megéri, sokkal gyorsabb, biztonságosabb.

Kifizeted benzinkúton az úthasználati díjat (már nincs matrica, csak fizetsz, és a rendszámod rögzítik), és mehetsz a google által javasolt útvonalon.

2011. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sztem is hosszú távra nagyon megéri az autópálya
2011. febr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kapott számlát(igazolást) a díjfizetésről ajánlott öt évig megőrizni! Engem egy év után akartak büntetni, szerencsére megvolt a benzinkúti számla.
2011. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hú köszönöm a segítséget!:) Igen, én is úgy gondolom, hogy jobban megéri a matrica, már csak azért is, mert a nem fizetős utak hosszabbak is, és inkább kifizetem a matricát, mint ilyen benzinárak mellett többet tankolni...:)
2011. febr. 4. 12:57
 8/9 anonim válasza:
csak felragasztod és kész is :P
2011. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ezzel én is tisztában voltam, de azért köszi!:P
2011. febr. 15. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!