Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szokták mondani, hogy "leesett...

Szokták mondani, hogy "leesett a kamionról". Tehát a söfőr a "vevőnek" ad valamit amit olcsóbban meglehet kapni mint a boltban?

Figyelt kérdés
De ez,hogyan lehetséges,hiszen hiány lesz amit a sofőrön vernek le?
2011. febr. 5. 20:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Vagy.. az átvevővel összedolgoznak.. és sérültként jegyzőkönyvezik.
2011. febr. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értem ennek a kérdésnek mi köze a közlekedés kategóriához, de jó :)


Amiről én tudok:

- ezek a dolgok nem úgy működnek, hogy egy ember van benne. Általában nagyon sokan, és raklapszámra tolják, így a végén még egy főre is viszonylag jó pénzt tud hozni. Pl. úgy lehet, hogy a cola gyárban bekönyvelik, hogy X raklapot tettek fel a kamionra, de valójában kevesebbet tesznek fel. Ilyenkor a gyártól elkezdve a célállomásig mindenki benne van. Mindenhol szépen le van papírozva, a maradék raklapokat meg utána elosztják.

- a nagyobb áruházaknál van egy X selejtszám amíg a cuccokat le lehet könyvelni selejtként. Na most ha ez az elméleti leírható selejtszám nagyobb mint a valós, van esélyed leírni jó cuccokat is selejtesként. Gondolom innen már egyértelmű...

- aztán persze sok helyen a secu-sok is benne vannak, és "nem veszik észre" hogy eltűnt X % cucc. Sok helyen a könyvelésnél valamennyi veszteséggel eleve számolnak, így ez még éppen belefér. Csak gondold el, hogy egy olyan helyen ahol mondjuk van napi 100-200 milliós forgalom a napi 500e selejt-kár annyira nem vészes. Viszont azoknak akik ebből élnek ez elég sok pénz.


Ugyan nem olvastam, de a "Tesco titkok" c. könyvben szerintem ez is le van írva...


Ha a plomba érintetlen a célállomásra érkezéskor, akkor a sofőrön semmit sem tudnak leverni, ugyanis a plomba sértetlensége bizonyítja az ártatlanságát. De ki mondta hogy nem előtte tűnt el a cucc, még esetleg a berakodáskor?

2011. febr. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ÓÓÓÓ, erre rengeteg trükk van.

Van, amikor a konténer sérül a hajón, és a vámosok tételesen átnézik, mi sérült meg. Na ott kő kövön nem marad.


Van, amikor azok, akik pakolják le a kocsikat, összejátszanak a sofőrrel, és úgy oldják meg, hogy egy-egy doboz áru eltűnjön.

Akkor is képesek megoldani, ha a tulaj ott ül, és számolja a cuccokat. (Nem véletlen, hogy kínai árusok maguk pakolnak inkább le.:D)

A kamionos kiviszi, kint meg feleznek.


De látom, már az üzemben is megoldható, hogy eleve fel se kerüljön annyi.


Az a csoda, hogy létezik még közúti szállítás. :)

2011. febr. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem volt kérdés, de ÜZA "hőkompenzált" mennyisége sohasem lesz korrekt.

Ugye a tartálykocsiban kitágul - lefejtéskor visszahül?


Ördögi kör......

2011. febr. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne csináljak botrányt......: Alapszabály, hogy tartáykocsi nem vihet tovább ürített rekeszben semmit..... - ezt bárhol ellenőízhetik, de.........
2011. febr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"De ez,hogyan lehetséges,hiszen hiány lesz amit a sofőrön vernek le?" ha valaki ügyes akkor nem lesz hiány... pl aki áruterítő az naponta min.2-3 karton árut simán le tud szedni feltünés nélkül! és az utolso nagy igazságot mondott a tartályos kocsival kapcsolatban...de ott is megoldható minden...
2011. febr. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 6. 10:28
 8/9 anonim ***** válasza:

tartálykocsira milyen tippek vannak még? Nem ebbe dolgozom és érdekeltségem sincsen, csak érdekel, mert látszólag tök egyszerűnek tűnik a szerkezet. Hogy lehet ezzel trükközni?

De a hőtágulást a mérő nem számolja? Tehát nem hőmérővel kombinált átfolyásmérő van rajta? Akkor nem számít mikor hogy tágul, mert kompenzálja a mérő nem?

2011. febr. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

szerintem ha gyanut fognak, lemerik a súját

de lehet, hüeseget irtam, nem tudom..

2012. febr. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!