Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyenkor mit tesz a rendőrség?

Ilyenkor mit tesz a rendőrség?

Figyelt kérdés

Még kb két hónapja volt egy kis "balesetem", utasként kinyitottam az ajtót, amibe beletolatott egy másik kocsi. Nem tudtuk eldönteni, ki a hibás, a másik fél rendőrt hívott. Két hónapig nem történt semmi, viszont most - eléggé megkésve néztem át a postaládámat, január 20-án küldtek ajánlott küldeményt. Az 5 nap lejárt, a posta azóta visszaküldhette.

Ilyenkor mi a következménye, vagy hogyan tudom megszerezni a küldeményt?


2011. febr. 8. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
bemész a rendorségre
2011. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

jaja, menj be ott felvilagositanak. Amugy semmi gond, amig nem vetted at addig nem tuzhetnek ki targyalast, ennyi.

Ne hagyd magad, allo auto soha nem hibas, ez alapszabaly. Mint ahogy az is hogy MINDIG a tolato a hibas.

Raadasul ha ti leparkoltatok, es az ajto kinyitasa eleg ahhoz hogy "beletolasson" akkor nem tartott elegendo oldaltavolsagot sem, hiszen neki ugy KELL leparkolni, hogy mind a ti, mind az o autojabol ki lehessen szallni!

2011. febr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Miután nem tudták kézbesíteni, törvényileg kézbesítettnek számít.(2004. évi CXL törvény 79 § (2) bekezdés)

Nem igazán volt még dolgom rendőrséggel, fogalmam sincs, mit küldhettek.

A helyszínen (talán novemberi volt az eset) felvették az adataimat és mondták, hogy egy hónapon belül lesz majd szembesítés, be kell mennem többször is.Majd nagy csend.


A baleset egy T...o parkolóban történt, nyitottam az ajtót, közben hátranéztem a kutyára, csatt, már egy autó állt az ajtómban.

A rendőr is vakarta a fejét, hogy melyikünk a hibás, ő se tudta eldönteni.

Állítólag nekem meg kellett volna győződni arról, hogy nyithatom az ajtót, a tolató autónak pedig arról, hogy nincs akadály mögötte. Szerintem pont abban a pillanatban nyitottam ki, amikor már ő se tudott megállni, nekem meg a kutya elvonta a figyelmemet hátul.

A kár szerintem 10e Ft körül van, nagyon enyhén benyomódott a lökhárítója, közel hajolva látszódott egy halvány csík.


A küldeményről adnak felvilágosítást, hogy mit tartalmaz? A város túlvégén van az illetékes rendőrség, autóm nincs, jó 3-4 óra lenne megfordulni oda-vissza.

A fentiek miatt tehettek feljelentést, ha igen, ez szabálysértés vagy bűncselekmény?


Bocsánat a hülye kérdésekért, de a legközelebbi kapcsolatom a rendőrséggel eddig az volt, hogy útbaigazítást kértem egy közlekedési rendőrtől...

2011. febr. 9. 04:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha ilyen messze van, felhívhatod a 107-et és felvilágosítást adnak!!! Sok sikert!
2011. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"...Állítólag nekem meg kellett volna győződni arról, hogy nyithatom az ajtót, a tolató autónak pedig arról, hogy nincs akadály mögötte. Szerintem pont abban a pillanatban nyitottam ki, amikor már ő se tudott megállni, nekem meg a kutya elvonta a figyelmemet hátul...."


Ő úgy látta, hogy tolathat, de te a kutyára figyeltél és közben kinyitottad.



Sajnos el is ismerted, hogy nem figyeltél. Ha nem írták le, akkor ne hangoztasd majd.

2011. febr. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

szabálysértés, dehogy bűncselekmény.

egyébként ilyen kis kár esetében annyira fölösleges rendőrt hívni, meg kell egyezni a helyszínen, azt kész.

2011. jún. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Közben kiderült, hogy mindketten megrovást kaptunk, mert a rendőrség se tudta eldönteni, ki volt ahibás, így megosztották.

Nem akartam rendőrt, a tolató ragaszkodott hozzá... Remélem, most boldog.

2011. jún. 26. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!