Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autópályák szélén mi az a kis...

Autópályák szélén mi az a kis rúdon felfele mutató nyilacska?

Figyelt kérdés
Az autópályák szélén néha lehet látni ilyen kis piros fehér rudacskát, aminek a tetején egy felfele (néha lefele) mutató nyíl van. Szabályos távolságot ezek között még nem véltem felfedezni. Mik ezek és miért kellenek?
2011. febr. 14. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés,én is töprengek ezen.Minden nap járok az M7-esen,de csak egy rövid szakaszán.Azt vettem észre,hogy a (elnézést a helytelen fogalmazásért!)lassító sávokról való letérés után és a kapaszkodó sávokra való rátérés előtt helyezkednek el.Szerintem biztosan ezzel függ össze,ha csak nincs belőlük több máshol is...
2011. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
annak az a lényege, hogy ha felfele mutat a nyíl akkor emelkedő van/lesz ha pedig lefele mutat akkor értelemszerüen lejtő lesz/van... azért vannak azok kirakva mert, sok helyen szinte észre se venni hogy éppen emelkedő vagy lejtő van
2011. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
előző hsz vok. ja és ahogy az első hsz irta semmi köze a lassító és kapaszkodósávokhoz
2011. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Köszi!

Én csak ott találkozok velük.Már figyeltem azon a szakaszon,de nem láttam máshol.

2011. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

viszont ha alig észrevehető a szint különbség akkor ezt kinek jelzik és miért?


Köszi am. végre most már tudok aludni :)

2011. febr. 15. 00:57
 6/10 omadjoe ***** válasza:
40T-val szaladgáló kamionosoknak jo info, mert igy tudják, h. mire számitsanak. egy-egy lejtőn simán felgyursul egy ilyen monstrum 100 km/h fölé. (7,5t feletti autok 90km/h-ra vannak leszabályozva) egyik kolléga megguritotta igy a kamiont 134 km/h ra, és a rendörök ezért a gyorshajtásért rögtön el is kapták. én is jártam ugy, h. elbambultam a kamionba, és egy lejtön felgyorsultam 140 km/h fölé 40 tonnával. hát elég nehéz volt lassitani, ugy hogy lejtőn lefelé haladtam. kamionos gyorshajtásért elég nagy büntiket tudnak adni a rendőrők, a sofőrnek.
2011. febr. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:17" vok


omadjoe jol leirta hogy miért van ott

2011. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi ment is a zöld kéz.

Már csak azt nem értem, hogy akkor erre miért nem találnak ki egy szabványos kresz táblát, miért ilyen "zug karókkal" jelzik nem hivatalos módon...

2011. febr. 15. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:

"A válasz írója 74%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:31" vok


köszi a zöld kezet. Egyik országban se használnak "feltünőbb" táblákat erre a célra, sőt sok országban nem is jelzik... de viszont ilyen "Isten háta mögötti utakon" meg jelzik rendes nagy táblával rajta a lejtő/emelkedő %-ban kifejezve

2011. febr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is azt gondoltam, hogy talán gyorsítás-lassítás, de figyeltem a pályán ezeket a jeleket és sokszor emelkedőn is volt fel- és lenyíl is, illetve lejtőn is volt mindkettő kb. 50m-re egymástól, s közben nem változott az út meredeksége (annak irányultsága).


Viszont itt az oldalon találtam egy logikus magyarázatot még 2009-ből:

"A szegélyjelző oszlopok a téli üzemeltetési, ekézési munkákat segítik. ..."

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__egyeb-kerdesek__13..

2014. márc. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!