Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha ittas vezetésért elveszik...

Ha ittas vezetésért elveszik a jogosítványt, számít abban, hogy mennyi időre veszik el, az hogy mennyit ivott az illető?

Figyelt kérdés

Előző este ittam többet és másnap reggel csak 1 sört.Sürgősen el kellett mennem kocsival,csak a másik faluba.

Persze pont jöttek a rendőrök,megszondáztattak,ami nem mutatott semmit,ezért bevittek vérvételre,a jogsimat simán elvették és most várom mi lesz.

Mire számíthatok?


2009. febr. 17. 09:41
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Igen számít!

A jogsidat, ha jól tudom, miden esetben minimum fél évre elveszik minimum (ha gally részeg vagy és balesetet okozol akkor örökre), és a pénzbírság is 30.000től felfelé változhat. Amugy nem értem az egészet, mert ha szonda nem mutat semmit, akkor nem vihetnek be vérvételre. Tehár vérvételt Te kérhetsz, ha szonda alkoholt jelez pedig nem is ittál, vagy teszem azt bekaptál egy diannás cukrot, mert akkor a vérvétel igazol Téged, de azt Te kérheted, Ők nem kötelezhetnek rá, ha a szonda totál negativot mutat.

2009. febr. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok arról, hogy számítana, de mindenesetre, remélem, tanultál a dologból. A pénzbírság általában hat számjegyű szokott lenni ittas vezetésnél.
2009. febr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1.8 ezrelékért 14 hónapra vették el a jogsimat. Csináltak viszont egy környezettanulmányt, amiben megállapították, hogy én tulajdonképpen rendes ember vagyok, mert nem lopok befűtött gőzmozdonyt. Tehát a pénzbüntetés csak 30ezer lett.
2009. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az 1.hozzászólónak:

Az igazsághoz az is hozzátartozik,hogy kiperdültem a csúszós úton és kitörtem egy fényvisszaverő bóját,leesett a rendszámtáblám,na akkor jöttek a rendőrök.

Biztosra vették,hogy ittam és gyorsan mentem.

Én jól bepánikoltam és nagyon zavartan viselkedtem.Ezek 4.-szer fújatták meg velem a szondát,mikor is bevittek vérvételre.

Mindez külföldön történt velem,azért vagyok ennyire bizonytalan,mert fogalmam sincs itt hogy mennek a dolgok.

2009. febr. 17. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szonda nem mutatott ki értékelhető alkoholfogyasztást, a vérvétel se fog olyan mértékűt, ami súlyos lehet az ügyben.
2009. febr. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi,ez némiképp megnyugtat!
2009. febr. 18. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ az egész hogy mennyit állapít meg a labor a vérmintádból.Ha alacsony volt akkor szabálysértés ha több akkor meg bűntény. Külföldön nem tudom hogy mi a gyakorlat. Ahol segíteni tudnak: [link]
2009. febr. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!