Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nem szoktam taxival utazni,...

Nem szoktam taxival utazni, ezért nem tudom hogy számolják. 2 felnőtt+egy babahordozós gyerkőc. Alapdíj 169.-,útdíj 169.-/km. Kb.10 km.-ről lenne szó. Mennyi lenne a taxiszámla?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek! Köszi!
2009. febr. 18. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A taxi díjakat nem kell beszorozni a személyek számával, akár egyedül, akár hárman ültök be, akkor is ugyanannyi.

A leírtak alapján a fenti fuvar ki kellene hogy jöjjön 2000 ft-ból, de ismerve a magyar taxisokat, kicsit kütyüzik, és máris 2500 lesz belőle, ha nem több!

:)

2009. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Látszik mennyire értek ezekhez a dolgokhoz... :)))
2009. febr. 18. 22:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

ez így nem teljesen igaz. a magyar taxiórák úgy működnek, hogy egyszerre pörög két számláló. az egyik a kilométer, a másik az idő. Ez a várakozási díj, ami szintén fel van tüntetve a taxiban.


tehát a díj úgy néz ki, hogy alapdíj+kilometerdíj+idődíj=tarifa


(ha belegondolsz logikus, mert ha 5kmh val tötymörögsz a dugóban, de csak 20 kilométert mész, az nyilván nem kerülhet ugyanannyiba, mintha éjjel üres utakon mész 20km-t)


még egy fontos dolog: hívni kell a taxit. Pesten jellemzően más tarifák (kilométerdíjak) vannak, attól függően, hogy leinted a taxit, taxiállomáson szállsz be, vagy telefonon rendeled. (ebben a sorrendben egyre olcsóbb)

Még ha ott áll az orrod elött is a taxi, akkor is azt érdemes csinálni, hogy odébbsétálsz 20 métert és rendelsz egyet. Mert tényleg sokkal olcsóbb.

pl.: [link]

2009. febr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! kb. 2600-ból megúsztuk oda-vissza.
2009. febr. 19. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!