Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elmehetek kresz és eü. Vizsgár...

Elmehetek kresz és eü. Vizsgára úgy hogy nem járok tanfolyamra?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne mehetnél? A felkészítés csak egy (eléggé hasznos) lehetőség, de opcionális. Vezetésből meg kell lennie az x óra rutinnak, de az elméleti vizsga nincs ilyenhez kötve.
2011. ápr. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

El lehet menni, de nagyon nem ajánlott!

A tanfolyamon egy csomó olyan hasznos és fontos dolgot elmondanak, megmutatnak, elmagyaráznak, ami a könyvekben nincsen benne. Meg lehet tanulni a kresz-t értelem nélkül magolva, de sokkal jobb ha valaki elmagyarázza az egyes szabályok életbeli értelmezését, okait, teendőket. A kresz könyvek ma már a jogszabályi szöveget tartalmazzák csak, magyarázatokat jóformán nem.


Az elsősegélyt pedig nem árt begyakorolni, ehhez nem árt egy jó orvos aki elmagyarázza, megmutatja.


Szóval én mindenkit lebeszélnék erről, tessék elvégezni az elméleti tanfolyamot, nem haszontalan az! Én már úgy mentem oda hogy tudtam jóformán az egész kresz-t mégis nagyon nagyon sok újat tudtak mondani.

2011. ápr. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen tudom, senki sem ajánlja...

Ja és még valami,így csak a vizsga díját kellene kifizetni?

2011. ápr. 5. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:

Elvileg igen. Bár egy 150e ft-os jogsinál azon a 20e -n spórolni amibe a kresz és az eü kerül, szerintem hülyeség (és még felelőtlenség is).


Ráadásul amit esetleg nem tanulsz meg elméleten, és az oktató azt tételezi fel hogy tudod (hiszen az elméleti előadáson elhangzik) azt később esetleg a gyakorlatban, gyakorlati óradíjért fogod megtanulni, adott esetben több pénzért.

2011. ápr. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Az eü tanfolyam törvényileg nem kötelező, de tényleg ajánlott, mert kötöztök, babát fújtok, ezt ha nem próbálod előtte, nem fogod tudni megcsinálni a vizsgán.


Kresz tanfolyamra KÖTELEZŐ járni a mostani törvények szerint, aztmondom be kéne járnod, nem árt egyszer az életben rendesen végighallgatni.

2011. ápr. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kresz tanfolyamra KÖTELEZŐ járni a mostani törvények szerint"

Én pont úgy tudom, hogy már nem az.

2011. ápr. 11. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!