Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Az ólomtartalmán kívül még...

Az ólomtartalmán kívül még miben különbözik egymástól az ólmozott és az ólommentes benzin?

Figyelt kérdés

Csak, mert most voltam kint az öreg Babettámba tankolni, amibe az ún. "piros" benzin megy, ami nem más, mint a 95 innaturál, tehát a 95-ös ólmozott verziója. Nah, ezt most már betiltották, így kénytelen voltam a "zöld", tehát a sima, ólommentes 95-ös benzint tankolni.


Az ólomtartalmon kívül, még miben különbözik a két benzin?

Miért (nem) jó, ha a benzin tartalmaz ólmot? Stb...


2011. ápr. 7. 20:05
 1/3 T5- ***** válasza:
100%
Ólmozott benzint már nem lehet forgalomba hozni, nálunk sem többek között. Az ólmozott benzinnél egy ólom-tetraetil nevű adalékot adnak a benzinhez, és ezzel manipulálják az oktánszámot. Mint tudjuk, és már régen is tudták, az ólom és annak vegyületei igen mérgezőek, mégés ez egy olcsó alternatíva volt a benzin minőségének javítására. De jött egy rendelet betiltották az ólmozott benint és az ólom-tetraetil helyett egy más adalékot adnak a benzinhez, ami nem tartalmaz ólom vegyületeket. Természetesen lehet kapni ólom pótló adalékokat is, de ezek nem ólom bázisúak. Ólmozott benzint -még ha lenni is- nem is lenne szabad katalizátoros autóba tölteni, ugyanis károsítja a katalizátort. Tudom a Babetta nem katalizátoros, csak gondoltam elmondom, hátha valaki még nem tudta.
2011. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A régebbi típusú és főként keleti márkájú autók szeleprendszerének működéséhez nélkülözhetetlen az ólmozott benzin, ezért ennek kiváltására fejlesztették ki a 98-as oktánszámú, adalékanyaggal ellátott üzemanyagot.
2011. ápr. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ja igen, motoroknál is a szelepezéshez járulhatott hozzá az ólmozott benzin, de lényeg, ami lényeg: 98 van helyette, ami elvileg ugyan azt tudja, csak ólom nélkül.
2011. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!