Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyire bonyolult egy léghajó...

Mennyire bonyolult egy léghajó építése?

Figyelt kérdés
Mennyibe kerülhet, milyen anyagokkal érdemes dolgozni, héliumból mennyi kell ~1 tonna feleméléshez és ez mekkora ballont igényel? Természetesen csak elméleti síkon gondolkozok a kérdésen, számításokat, becsléseket, kalkulációkat szívesen fogadok!
2011. ápr. 8. 13:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Pár éve én is elspekuláltam ezen. Rengeteg videót és képet megnéztem a témában. Vannak afféle Zeppelin szerű légcsavarral hajtott padlizsánformájú szerkezetek. De elég labilisan repülnek és kevés terhet (utast) tudnak vinni.

Egyszer a HUNGEXPO-n pár éve egy kiállítéson reklám céllal volt egy léghajó modellszerűség. Azért modell, mert kb 2-2,5m hosszú volt, kis villanymotorok hajtották és egy fickó távirányítóval vezérelte. Na őt megkérdeztem, ez a kis szar játékszer is vagy másfél milla. A hőlégballon meg kb 40milla, ezt is megkérdeztem egyszer. Úgyhogy rohadtul nem olcsó mulatság. Remélem picivel közelebb kerültél a válaszhoz.

2011. ápr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!