Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpárgumi méretnél mit...

Kerékpárgumi méretnél mit jelentenek pontosan a számok?

Figyelt kérdés

A bringámon olyan gumi van, hogy 26x1,95 50-559. Melyik szám mit jelent ebből?

Szeretném lecserélni a gumit. A mostani már eléggé lekopott. Ez egy félterepes "rücskös" gumi, de mivel a gépet 95%-ban aszfalton, városban használom, gondoltam, hogy valami simább, könnyebben futó gumit veszek rá.

Milyen méretűt vehetek rá? Ha pl a szélessége más lenne az újnak, akkor ugye méretben hozzá való másik belső is kell hozzá?


2011. ápr. 10. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:

26" - kerék átmérője

1,95" - kerék szélessége


A másik kettő tudtommal ugyan ez, csak más jelöléssel.


Mindenhogyan 26" os kereket kell venned, és hasonló méretű gumit (szélességre). A felninek sem mind1, milyen széles a gumi, mert ha túl keskeny nem szorul bele. A belső meg ha kisebb vagy egy picivel nagyobb gumit veszel még szerintem bőven jó hozzá. Én keresnék olyan 1.95 ös gumit, aminek a felülete simább. Létezik, én régi biciklimen is ilyen volt, tényleg könnyebb volt vele haladni, mint a rücskössel.

2011. ápr. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cseh (jó minőségű, és ár/érték arányú) kp. köpenyek:

[link]

(a V betű utáni szám, jelöli a köpeny mintázatát)

2011. ápr. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem vehetsz más szélességűt még véletlenül se!Egy 26x13/8"os keréknek az abroncs átmérője más mint az 1,95-ösnek!
2011. ápr. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
még annyit: a 26 x 1,90 /5 mm-rel keskenyebb mint a tied/ de az abroncsodra tökéletes lesz (50-559) V 58 jelölésű a legjobb városi (nem terep köpeny).
2011. ápr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!
2011. ápr. 11. 08:57
 6/10 A kérdező kommentje:

És ez esetleg milyen lenne?

[link]

2011. ápr. 24. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a célnak abszolút megfelel :)
2011. ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A mostani gumim ilyen (Kenda): [link]

Vagyis ilyen volt új korában. A hátsón már ezek a gumi közepén lévő sok kis dudorok és azok a háromszög formák már majdnem teljesen simára koptak.

2011. ápr. 24. 17:03
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerős, nekem is hasonló van a MTB-on. Igazából a különbség ég és föld. Amit venni akarsz azzal sokkal simábban tudsz tekerni, gyorsabban, és a bicaj is jobban kezelhető lesz. Annyi lesz a hátránya, hogy a rücskös gumi sokkal jobb földúton meg nekem esőben is.
2011. ápr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Igazából ezzel sem volt sok bajom. Csak gondolom, ahogy írtad is a másikat könnyebb hajtani. Na meg nagyobb tempónál olyan érdekes visító hangja van ennek a guminak ezek miatt az oldalsó nagyobb rücskök miatt. Valahol egyébként erről is azt olvastam, hogy ez is inkább aszfalt és földutakra jó, nem terepgumi.

Én leginkább aszfalton használnám, vagy néha legfeljebb kavicsos, vagy ledöngölt kemény száraz földúton. Esőben annyira nem élvezet nekem a bringázás. :)

2011. ápr. 24. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!