Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vitorlázó pilóta szeretnék lenni?

Vitorlázó pilóta szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Hogy működik ez a repülési forma?Megvan a szakszód,utána hogy lehet repülni?Havi tagdíj?Abban benne van a gépbérlés,csörlőzés?Sok pénz kell ehhez,mint például a siklóernyőzéshez?Írjatok sokat!
2011. ápr. 24. 11:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Miért mondod hogy a siklóernyőzés drága? Elvileg az egyik legolcsóbb repülési forma.


Elvileg vannak klubok, valamelyik klubnak tagja leszel (jelelmzően ott ahol tanultál). Van klubtagsági díj, utána elvileg üzemnapokon ingyen vagy legalábbis minimális pénzbe kerül egy csörlőzés (talán 300 ft körül, vagy valahogy így, pontosan nem tudom).


Vitorla üzem csak jó időben van, a repülőgépes repülés legolcsóbb ága, ennél csak drágábban tudsz repkedni.


A hátránya a kötöttsége: ha repülni akarsz, korán reggel ki a reptérre, egész nap ott lenni, majd este elrakni a gépeket. Ha nincs elég termik éppen csak egy iskolakört tudsz repülni, és már szállsz is le. Mivel kevés a gép, nem úgy működik hogy reggel felszállsz és kifulladásig fent maradsz, hanem időnként át kell adni, hogy a többiek is tudjanak repülni.


Egyébként nagyon szép sport, ha érdekel komolyabban, ne vacilálj próbáld ki és iratkozz be egy tanfolyamra!

2011. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értem,akkor inkább a siklóernyőzés.Siklóernyővel hol lehet szabadon repkedni,és milyen magasra?TMA?

Én egyébként hőlégballonozok egy klubban,ahol jó sok marha arc van,de ennél a repülési formánál iszonyú jó időnek kell lennie,és drága is!

2011. ápr. 25. 11:28
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző vok.


A siklóernyőzés pontos szabályait nem tudom.

Két nagyobb ága van:

- amikor egy hegyről vagy dombról siklasz le, a szó szoros értelmében siklőernyőzés


- csörlős: a vitorlázógéphez hasonlóan akár sík terepen is, felrántanak és utána ha szerencséd van és van termik, akkor fent tudsz maradni.



Az első esetben nyílván csak az ernyőt kell megvenni és annyi.

A második esetben a csörlőzésért ugyanúgy kell fizetni mint vitorla esetében, azonban asszem jóval olcsóbb.


A siklóernyő pontos árát nem tudom, de talán olyan 100e ft-tól felfele a csillagos ég. Egy siklóernyő ha sokat használják olyan 3-4-5 évig bírja, utána újat kell venni, mert elhasználódik (az idő is megeszi, de inkább a használat).


Én a csörlős siklóernyőt próbáltam ki, hát mit is mondjak. Érdekes élmény volt és ténleg nagyon közvetlen, de nekem hiányzott körülöttem a kasztni. Nagyon fura volt hogy a lábam alatt terült el az egész táj.


A siklóernyő is kötött a ballonhoz hasonlóan, olyan értelemben, hogy nagyon ki kell fogni azt az időt amikor:

- már van termik

- van minimális szél

- de a szél nem túl nagy


Mivel a siklóernyő sokkal érzékenyebb akár kis szélre is, ezért amikor már ballonozni lehet, nem biztos akkor már ernyőzni is lehetne....


Szóval a siklóernyőzés is nagyon szép, de sok sok türelem kell hozzá hogy kifogd a jó időt. Mielőtt beiratkoznál egy tanfolyamra érdemes kipróbálni tandemben hogy milyen, és akkor úgy már jobban tudsz dönteni.

2011. ápr. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
K.rva jó!Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 26. 10:04
 5/12 A kérdező kommentje:
Amúgy te űzöl valamilyen extrém "sportot"?
2011. ápr. 26. 10:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen. Élek. Sőt! Magyarországon élek :). Ez nem elég extrém sport? Megküzdeni a napi betevőért, a sok idiótával,stb...? :)


De a viccet félretéve: érdekel a repülés, nagyon jó dolog. Először csak kisebb cessnakkal volt lehetőségem nagy ritkán repülgetni, aztán anyagiakból kifolyólag kipróbáltam egy MOVIT-ot, ami nagyobb élmény volt, mint a cessna. Ekkor jöttem rá, hogy a repülés összes fajtáját ki kell próbálnom, hogy tudjam melyik is érdekel igazán. Hála az égnek a legtöbbet ki lehet tandemben próbálni, úgyhogy ez nem akadály.


Az eddigi sor tehát: kisgép, MOVIT, siklóernyő, (és még nagyon nagyon régen gyerekkoromban vitorla), illetve helikopterben csak utasként, vezetni azt sajnos nem volt szerencsém. Heliből még "tartozásom" a kamov kipróbálása éles mezőgazdasági bevetésen (utasként). Állat jó érzés lehet...


Az idei terv: ejtőernyő (tandem), sárkányrepülő, ha esetleg összejön a kamov-os repülés (persze csak utasként), bungee jumping, repülés nagygéppel (még sose ültem repülő boeingben)


Jövő évi terv: műrepülés egy profival, illetve annyira képben lenni szimulátorból, hogy legyen értelme kipróbálni a HighFly-os szimulátort, de ehhez rengeteget kell(ene) tanulni...


Azután: irány az űr :) Űr utca 5.

2011. ápr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
:D!!Amúgy már tényleg extrém dolog,ha valaki életben tud maradni ebben az országban!!És képzeld el,hogy valaki még szaporodik is,nem voltam eddig ember gyűlölő,de ami most van,hát...Jó sok mindent kipróbáltál már,és még vár is rád,és rám.Boeingen csodálatos repülni,tele jóseggű sztyuvikkal.Én szerencsére a szárnytőben ültem,így mindent láttam,ami fontos volt.Hogy hajlogott a szárny...
2011. ápr. 28. 15:52
 8/12 anonim ***** válasza:

Ma megvolt a sárkányrepülő :) Jó élmény volt, ajánlom.


Mellékes, de ma hál istennek volt lehetőségem repülni helivel és piper relülővel is, igaz csak utasként, egyiket sem vezethettem, de utasként is jó volt :)

2011. ápr. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na gratulálok!Addig repdess,amíg még megteheted itthon,én is ezt próbálom tenni!Láttad Vilmos herceg esküvőjét?A végén elhúzott a Buckingam palota fölött 1 Lancaster és 2 Spitfire.Azon eldobtam az agyam!
2011. ápr. 30. 21:10
 10/12 anonim válasza:
Hát szerintem a vitorlázás se nagyon olcsó. Legelőször egy klubba be kell lépned, ami 'beugróval' jár. Jó esetben 50.000 Ft-ért beengednek, de van ahol 100.000-t kérnek. Kell fizetni a tagdíjat, ami olyan 4-6 ezer havonta. Ha repülni akarsz, fizetni kell a csőrölést, ami a gép visszavontatásával együtt kb 2 liter benzint emészt fel. Ja és persze van a gépnek is bérleti díja, ami szintén több ezres nagyságrendű óránként. Ingyen repülés nincs sajnos. Nekem eléggé be kell osztanom a pénzemet, ha havonta párszor ki akarok menni a reptérre. De előbb ajánlom, hogy az orvosit csináltasd meg, mert az is 20.000 Ft az első alkalomnál.
2011. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!