Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Újabban mért van ennyiféle...

Újabban mért van ennyiféle környezetvédelmi matrica?

Figyelt kérdés

...amit a hátsó rendszámtáblára kell ragasztani. Pár éve úgy tudom csak kétféle volt, zöld, meg sárga.

Újabban viszont látok pirosat, feketét, még talán kéket is.

Ennek mi a jelentősége? Mi és milyen határok alapján sorolják be az autókat matricaszín szerint?


2011. máj. 13. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát a feketéről annyit tudok, hogy az a legrosszabb. Talán Euro 1 és az alatt adják azt.
2011. máj. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is sejtettem, mert a 33 éves autómra idéntől fekete matricát raktak. Előtte mindig sárga volt. Akkoriban mikor gyártották még teljesen mások voltak a környezetvédelmi előírások. (Ha voltak egyáltalán.)
2011. máj. 18. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát ha a 33 éves autódat levizsgáztatod oldtimerre, akkor nem kell foglalkoznod a matricával :) Persze ez nem olcsó mulatság...
2011. máj. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, csak akkor pl eredeti diagonal gumi kellene hogy rajta legyen, vagy pl az elektronikus gyújtást kéne visszaalakítani régi mechanikusra, stb, ami a használhatóságot csökkenti.

A fenntartása igazából így sem egy őrületes összeg. Biztosítás évi 10000Ft körül van + két évente műszaki.

2011. máj. 18. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Megnézném azt, hogy a BKV-nál is lenne ilyen matricázás, akkor milyen lenne a buszok egy részén, bár az is igaz, hogy ők, saját maguk vizsgáztatják le a járműveiket, akkor semmi kétségem sincs afelől, hogy a fekete helyett is zöld lesz.
2011. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja-ja. :)
2011. máj. 19. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!