Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Most akkor ez kivétel? Ez...

Most akkor ez kivétel? Ez (is) amolyan törvényen kívüli jelenség? Nemrég megvitattuk a megkülönböztető jelzéssel közlekedő autók helyzetét leginkább az országon kívüli viszonylatban, de nem jutottunk semmilyen eredményre sajnos.

Figyelt kérdés

Engem nagyon dühített, hogy láttam Sólyom kimegy Romániába egy sor kéklámpás kocsival, holott teljesen evidens, hogy a magyar jogszabály alapján engedélyezett (márha egyáltalán engedélyezett) megkülönböztető jelzést külföldön nem lehet használni, sőt csak "simán" azzal elhagyni az országot is kérdéses. Azok pedig nyomták nyugodtan külföldön is. Én ezt nem értem. Ismét egy példamutatás. Őt senki nem jelenti fel? Emlékszem Győzike ellen anno úgy indítottak eljárást, hogy videofelvételen látszott, nem használt biztonsági övet, ez volt a bizonyíték. Na most akkor itt mi van? Itt is van videofelvétel a szabálysértésről ... Minden ország saját maga szabályozza a megkülönböztető jelzés jogosultságát ill. annak használatát a saját KRESZ-e szerint, azaz nem értem a dolgot, egy magyar rendszámos autó vagyis több mégis hogyan élt vissza a megkülönböztető jelzésével külföldön ... Valaki tudja? Vagy rá nem vonatkozik a szabályésrtési tv? Elolvastam a vonatkozó jogszabályt, de túl azon, hogy semmit nem találok ami ezt lehetővé tenné, még a legjobb esetben is ha engedélyezve volt, külföldön akkor se lehet eljárni egy magyar jogszabály alapján.


Nagyon bosszantanak az ilyen esetek, hogy van akik teljesen törvényen kívül állnak és semmi se számít, van akit meg az ízzókészlet miatt cseszegetnek folyamatosan.

Nem neki kellene példát mutatni a jogszabályok betartása kapcsán?


Volt aki beírta, hogy speciális mentő és ezért a saját személygépkocsijára van engedélyezve kékfény, ezzel mentek nyaralni és a horvátoknál nem akarták átengedni őket, csak ha leszedi vagy letakarja. Na puff ... ez most akkor hogy van? Az IRM rendelet nem említi meg, hogy a közt. elnök szabadon használhatna bárhol megkül. jelzést, de még ha le is lenne fektetve, akkor is csak Magyarország területére vonatkozna, nem?


2009. márc. 17. 21:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De utánanéztél a román jogszabálynak? Hogy megengedi-e a magyar köztársasági elnököt kísérő konvojnak a megkülönböztető jelzés használatot? Nem olyan evidens szerintem, hogy a Magyarországon engedélyezett megkül. jelzést nem lehet Romániában használni. Én ugyan nem ismerem a román jogot, de addig te se vádaskodj, amíg nem néztél utána.
2009. márc. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Izzókészlet biztos volt nála! :)))))))))
2009. márc. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utána néztem!!!

Úgyhogy nem vádaskodok. Ne viccelj, külföldi országot ugyan miért érdekelné a magyar IRM rendelet? Ez csakis akkor lehetséges, ha az ő saját jogszabályaik szerint a saját rendszámos autójukkal teszik ezt, így semmiképpen. Ez abszolút egy törvényen kívüli eset ... érdekes, hogy akár Auszriába akár Horvátországba megy ki az átlagember kékfénnyel (legálisan, azaz mentőként engedélyezve pl), na ott azonnal bele kötnek, sőt egyenesen ki se engedik az autót, vagyis most már nincs határ oké, kimegy, de az első rendőr megállítja, és leszedeti vele akkor is ha csak rajtra van de nem használja. Egyszerűen röhög azon, ha mutogatja neki az ember, hogy legálisan van rajta, hiszen miért érdekelné őt a magyar IRM rendelet?


Na de nem kell messze menni, kékfénnyel itt belföldön is akad éppen elég visszaélés .. hadd ne meséljek ..., ezek az esetek érdekes módon hirtelen "eltűnnek".

2009. márc. 18. 09:28
 4/4 A kérdező kommentje:

"Nem olyan evidens szerintem"

-de teljesen evidens! köztársasági elnököt nem is nevesíti meg a jogszabály, a köztársasági őrezredet nevesíti, de azok is csak külön engedély alapján, és CSAK BELFÖLDÖN, ez az ami evidens, ez most olyan, hát nem értem ezt a választ se, sztem a románok nem örülnének annyira, ha amagyarok hoznának Romániára érvényes jogszabályokat ...

2009. márc. 18. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!