Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért kell tudni a kézifékes...

Miért kell tudni a kézifékes indulást?

Figyelt kérdés
Talán azért hogy ha pl. dombra megyünk fel , feltudjunk menni , csak domb helyett kézifék ?
2011. jún. 2. 13:33
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

mert ha emelkedőn meg kell álni, és utána el akarsz indulni, ne koccanj össze a mögötted álló autóval. ugyanis ha kéziféket nem használsz, amig fogáspontra hozod a kuplungot, és átteszed a fékről a gázra a lábad, hátragurulsz.


egyeseknél sok gyakorlást igényel, másoknak könnyebben megy

2011. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

??

Ha dombnak felfelé meg kell állnod, utána hogy indulsz el? Ha ilyet megkérdezel, kétlem, hogy olyan profi lennél, hogy a fékről leugorva hátragugulás nélkül el tudnál indulni kuplunggal.

2011. jún. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A lejtőn fel és lefelé való indulást tanulod meg vele.
2011. jún. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha pl lámpánál, vasúti sorompónál vagy csak simán a forgalomban meg kell állnod, nem árt, ha nem gurulsz vissza minden egyes alkalommal a mögötted lévőbe.
2011. jún. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nálunk pl. van pár közlekedési lámpa emelkedőn.
2011. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem megy, mi?


:-P

2011. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkitől
2011. jún. 2. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:
ezt én se értem minek kellett megtanulni, még sohasem használtam, pedig sokat vezetek és dimbesdombos területeken.
2011. jún. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

A válasz írója 44%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:28


És városban is vezetsz dimbes dombos részen, vagy csak vidéken? Ugyanis Bp-en kapásból tudnék 4-5 helyet mondani ahol a lámpa emelkedőn van, és kézifék nélkül simán visszagurulnál.


Kérdező: azért kell tudni, mert a jogsi nem konkrét autó márkára, típusra, évjáratra, nem is napszakra, nem egy konkrét városra szól, hanem arra ad jogosítást hogy az adott gépjármű kategóriába eső összes autóval bármilyen körülmények között a lehető legbiztonságosabb módon tudjál közlekedni. Azért mert nálatok nincsen domb, még bármikor járhatsz olyan helyen, ahol van... Ott nem mondhatod azt, hogy "dehát ahol én tanultam ott nem volt, így itt nem tudok megállni..."

2011. jún. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

pl: kicsit lejtősebb az út-piros lámpa és te állsz a lámpánál várva a zöldet és nyomod a féket... sárga-nyomsz kuplungot , raksz 1-est és zöldre vált--> na ebben a pillanatban míg a kuplungot ereszted fogáspontig addig gurul hátra az autód hátulja szépen meg nyomja a hátad mögött levő autó elejét!


Ha rutinos vagy akkor már érzed a kuplungnál hogy pl ilyen esetben úgy kell: a kuplungot fogásig gyorsan és utána tartod míg el nem indul az autó!


Szekszárdon van ilyen hely ahol kisebb emelkedőnek van a lámpa és van olyan is ahol emelkedőnek van a STOP tábla , na én tanuló vezető fejjel mindig "megijedek" mikor elkezd hátra gurulni az autó és nagyobb gázzal indulok meg és ilyenkor nyikkan a gumi... még az oktató is ijedezik! Na és ilyenkor lett jó a kézifékes megindulás... így már teljesen hibátlanul indulok meg emelkedőn!!!

2011. jún. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!