Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A megállni tilos táblát oldja...

Picurka80 kérdése:

A megállni tilos táblát oldja a kereszteződés?

Figyelt kérdés
Ismerősömet megbírságolták tilosban parkolásért. A tábla messzebb volt onnan, ahol megállt és a két hely közt volt útkereszteződés ( igaz az út másik oldalán ). Szerintem a kereszteződés oldja a megállni tilos táblát is, még akkor is ha az ellentétes oldalon van. Tévedek?
2011. jún. 14. 18:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tévedsz és sajnos nem egyedi eset.
2011. jún. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
logikusan oldania kene, mert aki kikanyarodik az nem tudhatja. de ha volt sarga folytonos felfestes akkor az ugyanazt jelenti es ugy mar jogos a buntetes
2011. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen tévedsz. Jobboldali közlekedés van, jobb oldalon nincs kereszteződés, tehát a tiltó tábla érvényben van.
2011. jún. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most tanultam KRESZ-t és igazad van. Minden tiltó, korlátozó satöbbi táblát ki kell tenni minden útkereszteződé után, mert a kereszteződés feloldotta. Teljesen mindegy, hogy melyik oldalon van. Sőt a kedvencem, hogy ha mégy az úton, ami szétágazik, akkor az is oldja a táblákat.
2011. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Máshol meg a megállni tilos tábla mögött állnak meg az autóikkal.

Bírságolásnál egyből jönni kell a jogtudorral, de kötelességnél meg nem nagyon.

2011. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
87%

15. § (1) A járművek megállását vagy várakozását tiltó jelzőtáblák:


a) „Megállni tilos” (60. ábra); a tábla azt jelzi, hogy - a forgalmi vagy műszaki okból szükséges megállást kivéve - megállni, valamint várakozni tilos;



60. ábra



61. ábra


b) „Várakozni tilos” (61. ábra); a tábla azt jelzi, hogy várakozni tilos; a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő táblán levő felirat jelezheti, hogy a várakozási tilalom a járművek meghatározott körére nem terjed ki;



(2) Az (1) bekezdés a) és b) pontjában említett jelzőtáblák hatálya a táblánál kezdődik és a következő útkereszteződésig tart, kivéve


a) ha a jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla ennél rövidebb távolságot jelöl meg,


b) ha ellenkező értelmű jelzőtábla a tilalmat előbb feloldja,


c) a (3) bekezdésben említett esetet.


(3) Az (1) bekezdésben említett jelzőtáblák alatt - a tábla síkjára merőlegesen - elhelyezett kiegészítő táblán nyíl jelezheti, hogy a tilalom hatálya a táblától kezdődően vagy a tábláig áll fenn (a nyíl iránya a korlátozás alá eső terület felé mutat, 62. ábra), illetőleg a tábla előtt és után egyaránt fennáll (63. ábra).


[link]



Teljesen egyértelműen feloldja a kereszteződés, de egyébként logikus is, hogy feloldja hiszen az útra kanyarodó honnan tudná hogy korábban milyen tábla volt kitéve?

2011. jún. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:27


Te itt tulajdonképpen miről beszélsz ?

2011. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
válaszoltam a kérdésre, bemásoltam a jogszabályt. nem tudom ebben mi nem egyértelmű...
2011. jún. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy nem értetted meg a kérdést, emiatt mellébeszélsz. A felállás ez: T alakú útkereszteződés, az ismerős az egyenes szakaszon haladt, persze a jobb oldalon. Tőle balra nyílt az keresztutca. Megállni tilos táblája volt, ennek ellenére megállt, mert úgy vélte, hogy a balra nyíló utca feloldja a tiltó táblát.
2011. jún. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
igen és a jogszabályból kiderül egyértelműen hogy feloldja! Az útkereszteződés feloldja, és a T alakú kereszteződés is kereszteződés, a KRESZ nem különbözteti meg hogy milyen alakban találkoznak az utak. Két vagy több út szintbeli találkozása, egymásba torkollása már útkereszteződés.
2011. jún. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!