Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyi büntetésre számíthat?

Mennyi büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés
Egyik barátom ütközött motorral egy kocsinak nem volt se biztosítása a haveromnak se jogsija(tudom nem kelett volna de kérlek ne azt írjátok)rendőrök kijöttek ő még hivatalosan fiatalkorú(16).Nem ő volt a hibás de úgy is mind1 ha nem volt biztosítása.Kb mennyi pénzbüntetésre számíthat?
2011. jún. 16. 22:06
 1/10 anonim ***** válasza:
sokra. biztosítás nélkül ég egy dolog, mert azt zsebből kell fizetni. mivel nem ő volt a hibás, ezért a hibás fél fizet. mivel a haverodnak nem volt jogosítványa, hiába a másik autós volta szabálytalan, ő a hibás, mivel ott sem lehetett volna, jogosítvány nélkül.
2011. jún. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem is lesz egy darabig jogsija a pénzbüntetésen felül. Pár száz ezerre nyugodtan, meg a 2 év eltiltás sztem alap.
2011. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
ha nem ő volt a hibás akkor a másik autó javitását nem neki kell fizetni hanem az autóvezetőnek,kiszen ő volt a hibás,sztem csak azért kell buntit fizetni mert nemvolt jogsia,,másrészt nemvolt biztositása akkor a saját pénzéből kell kifizetetnie a saját motorbicikli javitását gondolom.
2011. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ha nem ő volt a hibás, de nincs jogsija, akkor jogilag ő a hibás...vagyis kártérítést kell fizetnie + bírság + eltíltás
2011. jún. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
értem tehát sokra és mivan akkor ha nem tud fizetni?olyankor mit csinálnak?
2011. jún. 16. 22:15
 6/10 anonim ***** válasza:
lecsukják
2011. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lecsukják???de még 16éves közmunkával nem lehet ledolgoznia vagy fellebeznie?
2011. jún. 16. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
ha van ingatlan a nevén, akkor megterhelik és 18 éves kora után elárverezik, ingó vagyonnal dettó, vagy vonják a fizetéséből majd...de mivel még kiskorú ezért a szülőkön fogják megpróbálni behajtani
2011. jún. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nincs ingatlan a nevén
2011. jún. 16. 22:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Elmondanám, hogy nem kiskorú, hanem fiatalkorú. Ergo megy a dutyiba.
2011. jún. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!