Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » 5 év múlva nagy szerepe lesz...

5 év múlva nagy szerepe lesz még a közúti árufuvarozásnak? (ha lesz egyáltalán)

Figyelt kérdés
17 éves vagyok szeretnék majd kamionozni minimum 3-4 évet. Ez egy régi vágyam, mivel be szeretném járni az EU-t és úgy hogy keresek is vele pénzt. Minden igaz 22 éves koromra meg tudok csinálni mindent, és akkora lesz még közúti árufuvarozás? (azt lehet hallani hogy fogyóba a kőolaj)
2011. jún. 21. 20:48
 1/5 anonim ***** válasza:

egyrészt lesz, mert mi váltaná fel? 5 év múlva még nem lesznek elektromos meghajtású kamionok.


másrészt előtte azon is gondolkodj, hogy ha már nem kaminozol( valszeg nem fogsz sokáig, nem egy álommeló ), akkor utána mihez kezdesz? Nincs semmi végzettséged, csak egy érettségi. Ha elsőnek megcsinálsz egy OKJ-t, és utána elmész 1-2 évre kamionozni, azzal összeszedsz egy kis pénzt, és utána rendes melót is találsz.


Tehát ne csak erre építs.

2011. jún. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem csak arra építek, az csak a gyerek kori állom és azokat be szeretem váltani. CNC esztergályos leszek, és a ZF-nél lesz munkahely (faternak vezetői posztja van)
2011. jún. 21. 21:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Nyugi lesz még, ha nem is dízel, de elektromos hajtású kamionok tuti lesznek.


A múltkor már egy srác pont ugyanezt kérdezte, ott egész szép kis eszmecsere bontakozott ki, keress rá archívumban!


De vitaindítóként:

Ahhoz hogy egy technológia elterjedjen, bevezetésre kerüljön, fejleszteni kell, a fejlesztés sok idő. Ha máról holnapra az összes kamiongyártó egy csapásra csak elektromos kamiont kezdene el tervezni, akkor is eltelne 3-4-5 év mire megjelenne az első modell. Az elterjedése újabb 5-10 év még akkor is ha nagyon pörgetik.


Mióta fejlesztik az elektromos autókat? Kb 100 éve.... Hány ember jár elektromos autóval? Kb 1-2 millió az egész világon (nincs pontos adatom, saccra)


Mióta fejlesztik a hibrid hajtást? 20 éve? Hány hibrid autó van? Már egyre több, de még mindig riktaságnak számít, legyen mondjuk egész Mo-n 10 ezer db...


Szóval aggodalomra semmi ok...

2011. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van még ott,ahonnan az jött:)
2011. jún. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Fuvarozás biztos lesz,mert nem véletlen nyomják a biódízelt sem.



Viszont a kamionozás olyan mint a buszozás. Kívülről szép meg jó,de ha csinálja az ember,sokszor megbánja. Én buszos vagyok,és én is néhány évre terveztem,most már 7 éve nyomom a pedált,és már nem is tudnám abbahagyni. A jó oldalát megszerettem annyira,hogy elviseljem a rossz oldalát,pedig már sokszor szívesebben lennék gyári munkás.

2011. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!