Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Volt úgy valaki, hogy a...

Volt úgy valaki, hogy a 12-14. forgalmi vezetés után sem ment neki a vezetés?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon nem megy. Vezetni még tudom az autót, tudom a váltásokat, de egyszerűen nem tudok odafigyelni táblákra, nem veszem észre az egyirányú utcát... Ez csupán figyelmetlenség? Vagy nem való nekem autó?
2011. júl. 6. 16:12
 1/5 anonim ***** válasza:

hogyne lenne ilyen. szerintem mire vizsgázik valaki, nagyon kevesen érzik úgy, hogy ez nekik már megy rendesen, gyakorolni kell utána is sokat a már megszerzett jogsival. amugy próbálj inkább a forgalomra figyelni mint a váltásra, az sokkal-sokkal fontosabb.

ha pedig nagyon nem megy, miért ne próbálnád meg automata váltós kocsival? nekem is az van. :D

2011. júl. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Automatával még ne. Azért, mert ha elszoksz a manuálistól, vizsgán gondod lehet. És ha automatával vizsgázol, akkor a jogsid csak automata váltós autókra lesz érvényes.


Ha van saját autótok otthon, akkor kérd meg aput/anyut, hogy menjetek el vezetni lakott területen kívül, sok hasznos dolgot megtanulhatsz tőle. És menni fog gond nélkül a vezetés. Aztán majd forgalmi alatt megtanulod egyszerre vezetni az autót és értelmezni a jelöléseket.

2011. júl. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nemmondod hogy csak automata váltós kocsira kapnak jogsit! ezt nem is tudtam eddig.. hát ez nagyon nevetséges komolyan :D
2011. júl. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

miért lenne nevetséges?

Aki automatán tanult, lehet el sem tud indulni egy manuális váltós kocsival...


A kérdés szerintem főleg az, hogy már az elején sem tudsz odafigyelni, vagy csak az idővel lankad a figyelmed, tehát mondjuk csak a 20-30. perctől kezd kihagyni a figyelmed?


Mi azt csináltuk, hogy vezettem, és mondtam milyen táblákat vettem észre, mikor ki a jó a kereszteződésben, ha hibáztam átbeszéltük, ilyesmi. Ez a tábla diktálás nagyon jó módszer, ajánlom neked is...

2011. júl. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát hogyne lenne nevetséges, ez csak kis gyakorlás kérdése, nem befolyásolja az egész vezetést... nemis egy embert láttam aki automatán vezetett mindig és nagyon hamar megtanulta a manuálist. ebben amerika sokkal logikusabb. itt csak viszed a saját kocsid (mindegy milyen váltós) és megmutatod hogy tudod vezetni.

de a lényeg a kérdéshez: figyelj a forgalomra mindig jobban, inkább cseszd el a váltást, ne a táblákat ne vedd észre, próbálj levizsgázni, ha nem megy gyakorolj sokat, menni fog előbb-utóbb. én eléggé félénk voltam eleinte, énis azt hittem soha nem fogok megtanulni vezetni, ehhez képest fiuk dicsérnek már, hogy milyen jol vezetek :D ha akarod jól fogsz vezetni és kész :) sok sikert :)

2011. júl. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!