Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vasúti átjáróban megálltam...

Vasúti átjáróban megálltam (nem szabadott volna), hátulról nekem jött egy segédmotoros (követési távolság), eltörött a térde. Milyen büntetésre számíthatunk?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 08:48
 1/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy,hol álltál meg.


Ő a hibás,nyugodj meg.

2011. júl. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vasúti átjáróról lenne szó, hanem a világon bármi egyébről akkor biztosan mondanám, hogy megúszod, mivel a motoros nem tartotta a követési távolságot.


De mivel a vasúti átjáróra kiemelten szigorú szabályok vonatkoznak... pl.: hogy tilos megállni benne...

2011. júl. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 mantis religiosa ***** válasza:
Az eset két részre bontható. A vasúti átjáróban való megállás valóban szabálysértés, valószínűleg megbírságolnak érte. Ami a motorost illeti, ő nem tartotta a követési távolságot, így nyugodtan próbáld meg rávenni, hogy ne jelentsen fel. Ha mégis megteszi, nyugodtan behajthatod a járművedben általa okozott kárt, mert azért ő a felelős.
2011. júl. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Te meg boldogan kicsengeted a 300 rongyot! :-)

A közúti és vasúti közlekedés biztonságának veszélyeztetéséért.

2011. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

09:33


Személyi sérülés törtét a balesetben, hivatalból jött mentő és rendőr gondolom. Így a feljelentés már nyilván megtörtént.

2011. júl. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen baleseteknél szinte mindig az a hibás aki hátulról jött, hiszen neki kellett volna tartani a követési távolságot. Van is valami ilyesmi alapelv hogy azt terheli általában nagyobb felelősség, aki az autó elejével érkezik a balesetbe, hiszen neki látnia kell az előtte történő dolgokat, amíg az elöl menőnek lehet holttérben a hátsó. (Persze más tészta ha piroson ment át a delikvens és úgy kapta oldalba valaki)

De a síneken megállásért biztosan fizettetnek majd veled, még akkor is ha műszaki hiba volt.

2011. júl. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: ha műszaki hiba miatt rohadt le a vasúti átjáróban azért miert fizettetnének vele? Arról nem tehet... Persze az más kérdés hogy hogyan bizonyítja hogy műszaki hiba volt, illetve elég kevés olyan műszaki hiba van, ami miatt mondjuk egy legalább 5km/h-val guruló autó minden előjel nélkül egyszercsak megáll...



"

(2) A vasúti átjárón csak folyamatosan - megállás nélkül - legalább 5 km/óra átlagsebességgel szabad áthaladni.


(3) A vasúti átjáró előtt a 98., 99., 99/a. vagy 99/b. ábra szerinti jelzésnél, vagy a megállás helyét jelző útburkolati jel előtt meg kell állni, ha


a) bármely irányból vasúti jármű közeledik,

.....

g) a (2) bekezdésben meghatározott folyamatos áthaladásra nincs lehetőség,

"


Vagyis: a kérdezőt jól meg fogják büntetni, mert megállt a vasúti átjáróban, ahogy egyik korábbi válaszoló is jelezet, legalább 300e ft-ra.


A motorost pedig azért fogják megbűntetni, mert úgy hajtott rá a vasúti átjáróra, hogy Te még ott voltál. Amikor beléd jött a motoros két szabálysértést is elkövetett:

- követési távolság be nem tartása

- és az ennél is súlyosabb szabály, hogy nem várta meg, amíg átértél az átjárón


A belédjövetel egyértelműen az utóbbi két okból következett, tehát szerintem ezért a balhét a motorosnak kell(ene) elvinnie.


Az más kérdés hogy Te miért álltál meg, ügye a szabály úgy szól hogy az valaki szabálytalansága esetén nem hivatkozhat a másik szabálytalanságára. Tehát a motoros szerintem nem tudja kimagyarázni miért hajtott fel amikor még ott voltál.


A kérdező viszont a megállást nem fogja tudni kimagyarázni, csak valami nagyon nyakatekert műszaki hibával, de kétlem hogy bárki is benyelné.


Ténleg, kedves kérdező miért álltál meg? Csakhogy tanulhassunk más hibájából.


Köszi

2011. júl. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg,ez engem is érdekelne..


Megálltál szétnézni,hogy jön-e a vonat?

2011. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem kellett volna elismerned hogy megalltal, esetleg azt mondani hogy 5 km/h-el mentel, es hirtelen lefulladtal, ennyi.


Amugy a motoros a hibas, tokmindegy hogy ott nem szabad megallni, az nem jelenti azt hogy neki ott nem kell akadalyra szamitania (peldaul lerobbant auto)

2011. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves " ma 10:30 "! Csak tippeltem a magyar rendőrséggel az elmúlt 10 évben szerzett tapasztalatomat felhasználva. :) Úgy van ahogy írod, nehéz bebizonyítani olyan műszaki hibát ami miatt nem lehetett volna továbbgurulni. Szóval ha akarnak megbüntetnek, márpedig akarnak. Ha a motoros csak önmagában esett volna el, akkor is értesítette volna a mentő őket, ők pedig felmérve a helyzetet kiszabtak volna relatív gyorshajtásért 30.000 magyar forintos büntetést, akkor is ha csak a motorosnak esett baja.
2011. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!