Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen jogsival vezethetek IFÁt?

Milyen jogsival vezethetek IFÁt?

Figyelt kérdés
Ugy hallotam hogy lehetséges hogy B kategoriás jogsival vezesek W50-es IFÁt! Ez igaz, vagy kell hozzá misik jogsi is?
2011. aug. 22. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha az IFA üresen nem haladja meg a 3,5 T akkor igen,de megrakodva van vagy 7,5 tonna,de ahhoz már C kategória kell.
2011. aug. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
csak akkor, de CSAKIS akkor, ha a szóban forgó ifa nem haszongépjárműnek, hanem SZEMÉLYGÉPJÁRMŰnek van levizsgáztatva a forgalmijában!
2011. aug. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Ha az IFA üresen nem haladja meg a 3,5 T akkor igen"


Ez nem így van. A jármű megengedett legnagyobb össztömege (saját tömeg + a rajta lévő személyek, rakomány + egyéb tárgyak súlya) nem haladhatja meg a 3500 kg-ot.


"nem haszongépjárműnek, hanem SZEMÉLYGÉPJÁRMŰnek van levizsgáztatva"


Ez sem így van. Egy jármű vezethetősége attól függ, hogy az adott kategóriával milyen paraméterekkel rendelkező járművek vezethetők. A "B" kategóriába tartozik a (forgalmi engedély bejegyzése alapján) legfeljebb 3500 kg megengedett legnagyobb össztömegű, a vezető ülésén kívül legfeljebb 8 állandó ülőhellyel rendelkező gépkocsi, amely lehet személygépkocsi vagy kistehergépkocsi is.

A "haszongépjármű" nem KRESZ besorolás, hanem a népnyelv hívja így a munkavégzésre használt teher- és egyéb munkajárműveket.

2011. aug. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minimum "C" kell hozzá,de ha díj ellenében végzel vele közúti árufuvarozást,akkor PÁV.III.és belföldi árufuvarozói is kell hozzá!
2011. aug. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ha szerzel hozzá piros vagy zöld rendszámot akkor lehet B-vel is vezetni úgy tudom, vagy ha csak a határba jársz vele vagy birtokon akkor meg mondanom se kell.

Amúgy másra manapság nemigen valók a jó öreg Ifák, fuvarozni a közutakon halál vele, lassú sokat eszik, sokat kell szerelni, 1 éve karbantartási költsége a vételárának a kétszerese, nem beszélve hogy a teherautóknak minden útra matrica kell és az se olcsóság

2011. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is igy hallotam hogy ha piros vagy zöld rendszámos akkor mehetek vele! Amugy meg csak itt a környezö falvakban használnám fa hordásra meg egyébb dolgok fuvarozására! a traktor mellé gondoltam! mert pl: erdőben pótkocsival eléggé sz....ar közlekedni!!
2011. aug. 22. 20:33
 7/9 anonim ***** válasza:
C kat. de minimum C1
2011. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

mondoshawan tökéletesen írta!


A kategóriánál CSAK az össztömeg számít. Totál mindegy milyen rendszám van rajta.

2011. aug. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Király Sándor válasza:


"C kat. de minimum C1"


A C1 nem elég, mert az IFA W50-es megengedett legnagyobb össztömege több mint 10000 kg, a C1-gyel max. 7500 kg-ig vezethető.

2011. aug. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!