Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért nem lehet a vezetési...

Miért nem lehet a vezetési jogosultságot igazolni az okmányirodában kiadott adatlappal?

Figyelt kérdés
Ez az első jogosítványra vonatkozik. Mert ugye megújításkor már lazán lehet használni ezt a lapot, de új kategória megszerzésekor meg kell várni, amíg megérkezik a jogsi. Egészen pontosan mi ennek az oka?
2011. aug. 23. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Hogy legyen mit kérdeznetek átlagosan heti három alkalommal!

:D

2011. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

Érdekes, nekem a megújításkor se kellett azt az adatlapot használnom! Van egy titka a dolognak: időben kell elmenni hosszabbíttatni!

:D

2011. aug. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
mert nem biztos ,hogy regisztrálva vagy a rendszerbe,ellenőrzéskor,a rendőrök lekérik az adatodat a nyilvántartásból gondold el a papír a kezedben a zsaruk nem kapják meg ,hogy van jogsid ,s már meg is van a gond!
2011. aug. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ment 2 piros kéz, remélem, nem kell részleteznem, miért!

Amúgy ha már szóba jött, azt hogy oldod meg, hogy papír nélkül vezetsz? Ugyanis a jogsit megújításkor bevonják, két jogsid nem lehet egyszerre. Vagy emiatt kétszer mész be az okmányirodába?

2011. aug. 23. 23:31
 5/12 A kérdező kommentje:

Na közben jött egy hasznos válasz is!

Viszont nem értem, ezek szerint ilyen lassú az elektronikus rendszerben az adatok feldolgozása? Szerintem ez elég gáz...

2011. aug. 23. 23:32
 6/12 anonim ***** válasza:

Csak akkor kell leadni régi jogsit, ha postázást kérsz, vagy lejárt.

Ha még érvényes és személyes átvételt kérsz, akkor nem kell leadni! Ráadásul ha nem kérsz postázást, akkor 3-4 nap alatt elkészül. Bemész, leadod a régit kapod az újat, és végig van érvényes vezetői engedélyed! Mint írtam annyi a titka, hogy időben kell elmenni az orvoshoz, ami nem nehéz mert az ügyfélkapu értesít egy hónappal a lejárat előtt!

:)

Tök jó, hogy olyan valaki akar kioktatni, akinek még meg se száradt a tinta a vizsgalapján!

:D

Na nyohatsz megint piros kezet, aztán nézd meg, hogy változott-e a százalékom!

:)

2011. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem lassú a feldolgozás, az okmányiroda viszi fel a rendszerbe az adatokat, és ott készítenek fényképet is.

Amíg ott nem jelentél meg, nem leszel benne a nyilvántartásban.

Ez az igazolás dolog amúgy is aggályos, külföldön nem fogadják el, de magyarországon is csak a rendőr jóindulatán múlik (attól függetlenül, hogy tényleg nem szólnak érte), mert hivatalosan a vezetői engedélynek kellene többek között nálad lenni.

Egy hisztisebb rendőr simán kiállít egy 5000-es csekket!

2011. aug. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Tök jó, hogy olyan valaki akar kioktatni, akinek még meg se száradt a tinta a vizsgalapján!"

Igen? Ki az? Mutass már rá arra a valakire! Eléggé arrogáns vagy, de mindegy, már hozzászoktam a magadfajta hülyékhez, akik nem igazán szeretnek a kérdésre válaszolni, inkább kötekednek.

Amúgy meg nem nyomok piros kezet, ha nem szükséges (tudod, ez nem like meg dislike, csak egyesek nem fogják fel), de amit először beírtál, annak aztán semmi értelme nem volt.

Amúgy még mindig azt tartom, hogy nem áll szándékomban kétszer bemenni az okmányirodába, ha nem muszáj.



"Nem lassú a feldolgozás, az okmányiroda viszi fel a rendszerbe az adatokat, és ott készítenek fényképet is.

Amíg ott nem jelentél meg, nem leszel benne a nyilvántartásban."

Igen, én pont ezt nem értem, hiszen arról a lapról beszélek, amit az okmányirodában kapok. Akkor értelemszerűen már voltam az okmányirodában, vagyis elvileg benne vagyok a rendszerben.

2011. aug. 24. 23:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Amíg nincs a kezedben a jogosítvány, nem vezethetsz, és kész. Azért, mert a törvény ezt mondja. Akinek hosszabbítani kell, annak már van jogsija, le tudják kérdezni igazoltatás esetén, neki érvényes az igazoló lap, ha a lejárt jogsival együtt használja. Ez a törvény és kész.
2011. aug. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

"Ez a törvény és kész."

Ne haragudj, ez az indoklásod? :D

2011. aug. 25. 23:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!