Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Megbüntettek az autópályán ahol nem is jártam!

Figyelt kérdés
Mit tennétek a helyemben. Ma kaptam meg a fizetési felszólítást az ÁAK-tól, miszerint megbüntettek egy olyan útszakaszon amin nem is jártam soha. A rendszám alapján jött a felszólítás, a helyi ügyfélszolgálaton, azt mondták nincs mit tenni írjak e-mailt a központnak, az e-mailben levelet kérnek, tényleg ennyire bonyolult ez? Hogy jöhet ki egy ellenőrzésen az én rendszámom? Mi a véleményetek?
2011. szept. 14. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Emailban leírod a panaszod, hivatkozol a levelük ügyirat-számára, és kéred, hogy fényképpel igazolják a szabálysértés tényét.
2011. szept. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
A police.hu -n az ügyszám alapján meg lehet nézni a helyszínen készült képeket! Ha valóban nem jártál arra, akkor feltételezem a kocsi nem fog stimmelni. Esetleg visszaéltek a renszdámoddal!?
2011. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, az időpontra van alibid, illetve a kocsidnak van alibije. Fényképes bizonyíték nélkül ne fizess!
2011. szept. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
A police.hu-nak semmi köze az autópálya üzemeltető jogosultság ellenőrzéseihez!
2011. szept. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
2-es vagyok. Igaz. Benéztem, azt hittem gyorshajtás.
2011. szept. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos lehet ilyen, mégpedig így:

A rendszámot rendszámfelismerő szoftver "ismeri fel" kamera kép alapján. Ha valaki más szándékosan meghamisította a saját rendszámát (9-esre ráragasztott, vagy F-re), vagy koszos volt, és a kosz miatt másnak látszódott egy szám vagy betű, vagy csak a szoftver tévedett, akkor előfordulhat ilyen.


Én a helyedben kérném a képet ami alapján büntetni akarnának, illetve azt hogy pontosan milyen autóra vonatkozik a bünti. Elvileg ilyenkor a képet el kéne tárolniuk. Ha szerencséd van, a képeken látszódni fog, hogy nem is a Te kocsid az. Ha nincs, akkor viszont alibit kell keresni, ami már sokkal nehezebb...

2011. szept. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nagyon megdöbbentett, hogy ilyen megtörténhet. Tényleg ártatlan vagyok erre, az ügyfélszolgálat is úgy kezel, mintha csak ki akarnék bújni a jogos követelés teljesítése alól. Elképesztő!
2011. szept. 14. 20:44
 8/8 anonim ***** válasza:
ezek ilyen rohadt s.zarházik, nehogy fizess egy fityinget is!
2012. febr. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!