Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan lehetek vizsgabiztos?

Hogyan lehetek vizsgabiztos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy hogyan lehet belőlem NKH-s vizsgabiztos? Olyanra gondolok, ami az autós rutin/városi vizsgáknál ülnek hátul.

Olvastam ilyen rendeleteket, de nem értettem, így ha valaki világosan le tudná írni, azt megköszönném.


2011. szept. 15. 19:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha jó helyen vagy csókos, akkor esetleg bekerülhetsz! De itt az ismerősök, rokonok között adják át a stafétabotot!
2011. szept. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
ez tényleg így megy, ahogy az első írta. én is így lettem vizsgabiztos :D
2011. szept. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ezeknek a követelményeknek kell megfelelni. Ha ez megvan, tovább lehet a témát boncolhatni:


Vizsgabiztosi felvételi vizsgára az jelentkezhet, aki


a) a 25. életévét betöltötte,

b) szakirányú felsőfokú végzettséggel és legalább kétéves szakmai gyakorlattal, vagy legalább középiskolai érettségivel és ötéves szakmai gyakorlattal rendelkezik,

c)

d) „B” és legalább két éve meglévő „C” kategóriára érvényes vezetői engedéllyel rendelkezik, továbbá nem minősül a külön jogszabály szerinti kezdő vezetőnek.


(3) Elméleti vizsgabiztosi felvételi vizsgára jelentkezhet az, aki

a) a 25. életévét betöltötte,

b)

c) legalább három éve meglévő „B” kategóriára érvényes vezetői engedéllyel rendelkezik, továbbá nem minősül a külön jogszabály szerinti kezdő vezetőnek,

d) legalább középiskolai érettségivel rendelkezik.

2011. szept. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!