Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért villan fel indításkor...

Miért villan fel indításkor az autó féklámpája az amerikai filmekben?

Figyelt kérdés
Már többször megfigyeltem,hogy indításkor felgyullad a féklámpa. Lehet,hogy máshogy tanítják őket vezetni? Mindíg sebességben állítják le az autót, ezért lépnek automatikusan a fékre indításkor, vagy azokat az amerikai autókat máshogyan gyártják?
2009. ápr. 24. 08:26
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nagy valószínűséggel az autómata váltó miatt. Indulás nálam is így megy: Tedd D-be lépj a fékre és indíts. Ekkor gyújtás után látszik a féklámpa amíg fel nem engedem és utána már az autó megy magától...
2009. ápr. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert automata. Úgy tudod P-ből (parkoló mód) áttenni D-be (amivel ugye mész) álló helyzetben, ha közben nyomod a féket :)
2009. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Elsőnek a sorrend hibádzik.


1.lépj a fékre.

2. tedd D-be

3. engedd fel a féket

2009. ápr. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
És mert az Usában az autók 95 %-a automataváltós
2009. ápr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. ápr. 24. 13:08
 6/7 anonim válasza:
Hasonlóan a többiekhez. Én is csak azt tudom mondani, hogy automata váltósak az atók! P:Patkoló helyzet R: rükverc. N:üres, D: automata üzem-itt az autó automatikussan váltja a sebességeket. És, indulásnál mindig P. vagy N.helyzetben tudsz csak önindítózni.+1-2-es fokozat:ezt lassú haladáshoz találták ki.
2009. ápr. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Sok autóban felvillan a féklámpa indítás után, például az én Opel Vectrámban is, pedig nem automata!

A magyarázat az, hogy figyelmeztet az autó arra, hogy próbáljam ki a féket, ugyanis ahogy rálépek a fékre, a lámpa kialszik. Ugyanez van haverom autójában (BMW3) is. Mindkét autó közelebb van a húszhoz, mint a tízhez, tehát nem mai ötlet.

2009. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!