Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Én nem tudom elképzelni...

Én nem tudom elképzelni hogyan van a földben több milliárd liter kőolaj?

Figyelt kérdés
2011. okt. 8. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy nagy büdös lyukak vannak odalenn, oda meg fér a kőolaj.
2011. okt. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
75%

Képzeld el, hogy a földben több milliárd liter föld van

Na most ezt a földet cseréld ki kőolajra a képzeletedben

Sikerült?

2011. okt. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Azt is nehéz elképzelni hogy a Földön 6 milliárdan élünk és csak a Föld 21%-a szárazföld a többi tenger/óceán. A tenger alatt is van kőolaj, pl Norvégok milyen jól gazdálkodnak vele
2011. okt. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj el egy 1m * 1m * 1m-es kockát, ami ügye 1m3, ami ügye durván 1000liter.


Gondold el, hogy Te egy évben mennyit tankolsz durván:

10e km = 100 tankolás, durván 8*100 = 800 liter.


Tehát a te egész évi benzin fogyid belefér egy köbméterbe. Na most figyelj! Egy lakás a föld méretéhez képest iszonyatosan kicsi. Viszont egy lakás légtere jópár köbméteres, tehát ha úgy tetszik elég sok autó évi benzin fogyija elférne egy lakásban.


De vehetünk egy ilyen tartályautót is:

[link]


Ez durván 60m3, azaz 60 ezer liter. És ez a Föld méretéhez képest semmi. Most gondolatban képzelj el egy ilyen kocsikból álló sort mondjuk Sopron és Debrecen között...


Hát így :)


A Föld nagyon nagy méretű, és ha a Föld tömegének csak 0,00001%át adják a kőolajkészletek az még mindig nagyon nagyon nagy mennyiség :) Nagyon nagynak a nagyon kicsi része is nagyon sok

2011. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon jó volt sok sok pluszz....
2011. okt. 8. 21:01
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem tudom elhinni, hogy ennyi dínó pusztult el és alakult olajjá! No meg ennyien egy kupacban! (mert nekünk még azt tanították anno)
2011. okt. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Én azt nem tudom elhinni, hogy ennyi dínó pusztult el és alakult olajjá! No meg ennyien egy kupacban! (mert nekünk még azt tanították anno)"


Akárki is tanította, jó nagy marha volt (vagy te értetted félre). A földtörténet régebbi időszakaiban elhalt növényi és állati részekből nagy nyomáson, O2-től elzárva (a föld alatt) alakultak ki a kőolaj- szén-, földgázmezők. Persze ebben benne vannak a dinók is, de javarészt apróbb planktonokra, illetve óriási mennyiségű erdőségekre (páfrány, fenyő, stb.) kell gondolni. Kicsit olyan mint a komposzt előállítása, a füvet amit levágtok belerakják egy hermetikusan elzárt cuccosba és kapnak a végén termékeny komposztot. Vagy például szeméttelepeken termelnek mostanában CH4-t a bomló alapanyagokból, csak a kőolaj, szén és földgáz sokkal nyomáson, többmillió év alatt jött létre.

2011. okt. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kulcsszó a nagyon nagy idő.

Gondold el azt, hogy mondjuk két emberöltő alatt (elvileg ha minden igaz egy emberöltő durván 50 év, tehát kettő az 100) mennyi ember születik és hal meg, és mennyi fa nő és hal meg. A Föld történetében a 100 év semmi! Itt jellemzően millió évekről van szó, ami számoljuk is csak ki:

100*10.000 = 1 millió, tehát 10 ezerszerese. És ez még csak 1 millió év, de ha mondjuk 100 millió évet kell néznünk... Tehát a Föld és a mi szemszögünkből az időt egy kicsit másképpen kell tekinteni...

2011. okt. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

[link]


1700 tonna, 1 tonna ezer kiló, azaz ezer liter, vagyis összesen:

1700*1000 = 1.700.000

1 millió liter, így kimondva rengeteg. És ez még nem is tankerhajó, "csak" egy "kis" konténerszállító hajó...

2011. okt. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

hülyeséget írtam mert az üzemanyagnál és olajnál nem igaz hogy egy liter kb. 1 kiló....


Mindegy, azért az arányok látszódnak...

2011. okt. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!