Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szokás a benzinkutakon borrava...

Szokás a benzinkutakon borravalót adni?

Figyelt kérdés
2007. júl. 18. 08:48
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Én akkor szoktam egy százast adni a kutasnak, ha segít tankolni. Attól függetlenül hogy nő vagyok, el tudom intézni egyedül is, de milyen jó érzés, ha figyel rám valaki és segít is nekem! Akkor miért ne? Persze erre vonatkozóan nincsenek szabályok, meg a százas nem is egy nagy összeg, de ha töb embertől csak egy százast kap zsebbe, szép kis összeg gyűlhet össze a hónap végén!
2007. júl. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Én nem nagyon szoktam adni, mert (bár szintén nő vagyok) nem szeretem, amikor odajönnek segíteni. Akkor adok általában én is egy százast (vagy ami éppen van nálam), ha tényleg kedves illeve szimpatikus volt a kutas. Ha a szélvédőmet is lemossa, akkor már nincs pofám úgy elmenni, hogy nem adok egy fillért sem :-D
2007. júl. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
98%
Magyarországon igen, ha otthon vagyok mindig adok borravalót, ha figyelmes a kiszolgálás. Európa nyugati felében ismeretlen a borravaló.
2007. aug. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%
Ha a férjem lusta tankolni, akkor igénybe veszi a segítséget és ad 200.-Ft-ot. Ha nem lusta, akkor rögtön szól a felé induló benzinkutasnak, hogy nem kér segítséget. A kasszál szerintem ugyanaz van, mint egy közértben, ha nem kéred az aprót, akkor azt mondod, hogy köszi.
2007. okt. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem mindenki maga donti el, hogy ad-e. En szemely szerint nem szoktam mivel New Jersey allamban lakom, ahol a torveny az, hogy kulon emberek vannak arra, hogy megtankoljanak az autosnak, a kocsibol kiszallni nem lehet tankolni. Ahol viszont nincs ilyen torveny es segitenek tankolni, ott szerintem illik.
2008. jan. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%

Úgy általában a borravalóról ez a véleményem:

Ha valami tényleg extra dolog van, amivel meg vagy elégedve, akkor oké, de amúgy nem tartom jó dolognak azt, ahogyan el lettek kényeztetve egyes szakmák és már-már kötelezően elvárják. Nem jó ez így. A fodrásznak az a dolga, hogy levágja a hajam, ha megcsinálja, akkor mondja mennyit kér - annyit adok. A kutasnak az a dolga, hogy segítsen tankolni. Nem hiszem, hogy ezért külön díj járna. Az az ő egyéni szoc. problémája, hogy esetleg a benzinkút tulaja nem fizet neki elég bért, mert "szedje össze a borravalóból".

2008. nov. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
75%
Én sem szoktam igénybe venni a benzinkutas segítségét. Én kimondottan szeretem egyedül elintézni és én is nő vagyok. Lehet csak én értelmezem rosszul de nekem rosszul esik az hogy nem nézik ki belőlem azt, hogy magamtól meg tudom tankolni az autót, és még ráadásul a szélvédőt is le tudom mosni anélkül, hogy csíkos maradna. Mondhat bárki bármit, ha a párom tankol akkor nem igyekeznek annyira a kutasok a segítségére, mintha én szállnék ki a volán mögül. Szóval...amiben nem igénylek segítséget, azért nem is fizetek borravalót. Elvileg neki ez a munkája.
2009. febr. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem. Ez olyan, mint a halapenz. Van fizetése. Nem elég?
tegnapelőtt 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!