Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Repüléssel kapcsolatos kérdése...

Repüléssel kapcsolatos kérdések. (hosszú)?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Múlkor elvittek engem repülni kisrepülőgéppel és beleszerettem a repülésbe, és szeretnék megtanulni repülőt vezetni.

Le tudnátok írni hogyha kisgépeket (nem nagy utasszállítókat) szeretnék vezetni akkor milyen típusú oktatásra kell jelentkeznem. Szeretnék 1-2 motoros (és ha lehet) sugárhajtású gépen is megtanulni.

Ilyenekre gondoltam amik ezen a honlapon vannak: [link]


2011. okt. 17. 11:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulni lehet pl: centroplane.hu
2011. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A repüléshez alapvetően 3 dolog kell, mindegyikből rengeteg:

- pénz: 2-3 milla a minimum

- idő: minél több annál jobb

- energia és tanulás: enélkül nem megy


Pénz: asszem 40 óra kell a PPL-hez. A legkisebb, legegyszerűbb gépek órája olyan 30-40e ft körül van, 30*40 = 1.2 milla. Erre még rájönnek a különböző vizsgadíjak, elmélet, stb.. A vége olyan 2 körül lesz kb.


A PPL-el (sima VFR) még sehol sem vagy, nem vihetsz utast, nem dolgozhatsz, stb...


Jellemzően a VFR-re szokták csinálni az NVFR-t, majd az IFR-t. Utána jöhet a CPL.

Ha még van pénzed, akkor a multi engine.


Mindegyik lépcsőnek megvannak a maga előírt óraszámai, mennyi repült óra kell hozzá. Úgy tudom mintha olyan szabály is lenne, hogy egy évben legalább kell 40 órát repülni, különben elveszik a szakszód. De ha ez nincs is meg, ennél kevesebb óra esetén nem éri meg csinálni, mert minek van szakszód ha nem repülsz?


Tehát még a PPL megszerzése után is évi 1-2 milla kéne ahhoz hogy úgy kicsit normálisabban tudjál repkedni...


Jellemzően nyáron a heti 1-2 óra a minimum plusz tavasz és ősz, ezekből kijön az össz 40. Persze, lehet haverokat gyűjteni hogy szálljanak be a költségekbe, de nem árt úgy számolni hogy a pénzt neked kell kigazdálkodni, mert nem mindig lehet másokra számítani, és akkor kell repülni ha jó idő van, nem akkor amikor épp pénzed van...


Mennyi idő? Sok dologtól függ, a PPL megszerzése olyan fél-1 év kb. Utána pedig ahogy gyűjtöd az órákat és van pénzed.... De pénz nélkül nem éri meg belevágni, mert nincs rosszabb egy megszerzett elméleti vizsgánál gyakorlat nélkül...


Ha már lesz CPL-ed lehet dolgozni. Ha lesz helyed és lesznek utasok. Utóbbi kettőből ma már egyre kevesebb van. Drága a repülés, egy átlag ember egyre kevésbé engedheti meg magának. A szakma telített. Szinte senki nem ebből él, jellemzően mindenki örül ha a saját hobbi repülését ki tudja gazdálkodni a bevételből...


Olcsóbb megoldás a MOVIT, de az kicsit más út, viszont az is nagyon szép formája a repülésnek...

2011. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat!
2011. okt. 18. 06:08
 4/5 anonim válasza:

Ajánlom figyelmedbe a HACO-AIR Kft. szolgáltatásait. Én is náluk tanultam repülőt vezetni, másfél éve és azóta is az ő gépükkel repülök. Ha érdekel szívesen beszámolok részletesen, illetve válaszolok a kérdéseidre.

www.hacoair.hu

2011. nov. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ha pilóta szeretnél lenni akkor itt nézz szét:


[link]


[link] motoros-pilotak/egymotoros-pilota-kepzes-ppl-a/

2013. márc. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!