Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Dunakeszisektől szeretnék...

Dunakeszisektől szeretnék segítséget kérni. Hogy jutok el tömegközlekedéssel a vasútállomástól a Fő utcába?

Figyelt kérdés
A Curves-be megyek holnap, de mivel pesti vagyok nem ismerem az ottani tömegközlekedést. Lehetőleg egy olyan útvonalat adjatok, hogy a lehető legkisebb valószínűséggel tévedjek el, mert a tájékozódás nm az erősségem :)
2011. okt. 17. 15:22
1 2
 1/11 anonim válasza:

Praktikusabb lenne Újpest-Városkaputól jönni busszal, azzal, ami a Barátság utcai lakótelephez megy, de ha mégsem jó úgy, csak vonattal:

Leszállsz ugye Dunakeszi Vasútállomáson, és megkeresed a Kossuth utcai megállót. (Fel kell jönnöd, ott lesz egy kötforgalom a Matchtól nem messze, konkrétan mellette, a könyvtár előtt - azért sorolom ezeket, mert így könnyebb megtalálnod.)

Egy megállót kell menned, Okmányirodáig, onnan pedig csak gyalog tudsz menni, kifelé Göd irányába.

Tudok egyéb koordinátákat adni, Google térképen nézd, nem messze fogsz leszállni a Polgármesteri hivataltól...

Mondjuk elvileg van helyi járat is, de arról kb semmit sem tudok én sem. :) :D

De a Google térkép tényleg sokat segíthet. :)

2011. okt. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Városkapu nekem egy kicsit messze van, ezért gondoltam a vonatra :)

2011. okt. 17. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos én Dunakeszi lakos vagyok:) A helyi-járat nem jár sűrűn, szóval arra ne támaszkodj. Kétféleképpen tudsz eljutni oda.


1, ez az egyszerűbb. Kijössz Újpest Városkapuba metróval és onnan a Volánbusz állomásról jönnek ide a buszok. Neked jó a 300-as, 302-es, 303-as és 305-ös járat is.

A 300(Dunakeszi-Vác) busz az 5-ös kocsiállásról indul, a 302(Dunakeszi Horányi-rév),303(Dunakeszi lakótelep),305(Dunakeszi Auchan, Horányi-rév) pedig a 2-es kocsiállásról. Leszállni pedig a Dunakeszi Benzinkút megállóba vagy a Barátság út 9. megállóba kell, járattól függően és onnan egy köpés az úti-célod:) Nagyrészt Volvo 7700 típusú buszok járnak erre és azon van hangos és kijelzős utastájékoztatás is, szóval ezzel nem lesz gond. Vagy, ha mégis régebbi busz lenne, akkor megkérdezel majd valakit rajta, fogják tudni:)


2, Budapest Nyugatiba felszállsz a Göd-Vác személyvonatra (nehogy a zónázóra szállj, mert az Vácig nem áll meg sehol) és Dunakeszi Gyártelepen leszállsz. Itt is vannak olyan vonatok, amiken van hangos utastájékoztatás, de ha nincs akkor max. megkérdezel valakit:) Dunakeszi Gyártelep állomástól pedig gyalogolnod kell. Úgy a legegyszerűbb, ha egyenesen kisétálsz a Fő útig és onnan végigsétálsz. Itt egy térkép: [link] egyébként ez se rossz, csak itt sétálni kell egy kicsit.

2011. okt. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ja és a buszra előre kell jegyet váltani. Feljössz a metróból a lépcsőn és ott vannak középen a pénztárak(lehet látni). De itt se tévedj el:D A Váci úti oldalon gyere fel a metróból, ne a másikon:)
2011. okt. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hajaj..nyomtatás-gyanúsak ezek a hozzászólások :D

Köszönöm szépen!

2011. okt. 17. 21:22
 6/11 A kérdező kommentje:
Térképet amúgy már nyomtattam :)
2011. okt. 17. 21:23
 7/11 anonim ***** válasza:

tegnap 17:20-as vagyok!


Na sikerült eljutni? Mivel jöttél?:) Akár még el is kísérhettelek volna:D

2011. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Sikeresen teljesítettem a küldetést! :D

Végül is vonattal mentem, de nem bántam meg. Ahogy mentünk, kiderült hogy a kerületünkben is megáll (Rákosrendezőn), szóval ha legközelebb is kell mennem, akkor még könnyebb lesz.

Az elején kicsit bénáztam, mert ahogy leszálltam a vonatról, nem találtam meg a rendes lépcsőt és két srác annyira határozottan ment előre a semmibe, hogy követtem. Aztán végül is megkérdeztem az egyiküket, hogy merre van az úti célom, hát ő is csak azt a helyet ismerte, ahova kellett mennie. Kb-ra elirányított a fő út irányába, de azért a biztonság kedvéért 50 m-ként megállítottam vkit és bementem egy kocsmába is útbaigazításért. Ez nem tartott sokáig, kb 15 perc alatt irányba állítottak és amikor visszafele mentem, kb 10 perc alatt az állomáson voltam. Hozzátartozik a történethez az is, hogy úgy indultam el otthonról, hogy hagytam magamnak másfél órát a bénázásra. Ehhez képest fél óra alatt odaértem és vártam egy órát :D

2011. okt. 19. 11:34
 9/11 A kérdező kommentje:
Amúgy aranyos vagy, hogy érdeklődtél, köszi^^
2011. okt. 19. 11:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Na ennek örülök:) Egyébként akár még el is tudtalak volna kísérni, mert otthon voltam egész nap:D Szóval nem teljesen viccnek szántam:)
2011. okt. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!