Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van olyan rendszám ami miatt...

Van olyan rendszám ami miatt a gépjárműre nem szükséges adót fizetni és személyt is lehet szállítani?

Figyelt kérdés
Csak az OT rendszám ilyen? A veterán minősítésnek mi az alapfeltételei?
2011. okt. 21. 14:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Én csak az OT-rendszámról tudok.

Az OT-rendszám feltétele érvényes muzeális minősítés. De a minősítés nem jelent OT-rendszámot: az előnyei ugyanúgy megvannak akkor is, ha a "régi" rendszám marad meg. Az OT-rendszám csak egy megkülönböztetés, hogy ez most itten régi autó.

A muzeális minősítés feltételeit a MAVAMSZ oldalán megtalálod, nagyjából annyi, hogy az autónak legalább 30 évesnek kell lennie és meg kell felelnie a gyártáskori állapotának, nem lehet átalakítva, nem lehet benne túl sok típusidegen alkatrész, utólagos tákolás.

2011. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

33 éves, pár idegen alkatrész van de szerintem ez nem számít sokat és ki van vonva a forgalomból. Vissza kell állítani vagy csak elég levizsgáztatni ehhez?

Egyébként egy Zil 130G-ől van szó.

2011. okt. 21. 19:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Ezért is lenne fontos az adómentesség... Rendes rendszámmal 4-500.000 forint adót is kellene fizetni.
2011. okt. 21. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Többek közt erre találták ki a próbarendszámot.

Forgalomból kivont vagy még nem forgalomba helyezett gépkocsikra tehető fel menetlevél,ún. "próbanapló" vezetése mellett.

A "P" táblát cég igényelheti autós főtevékenységgel és ha az autószerelés is benne van akkor korlátozások alól is feloldható.

165.000/év amely összeg zöme a kfb.

:p)

2011. okt. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de az a gond, hogy CÉG kell hozzá. Mi meg nem egy cég vagyunk.
2011. okt. 22. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem éri meg ennyiért céget alapítani.

A MAVAMSZ oldalán van egy "Gyakori kérdések" nevű menüpont, ami nem ide vezet, hanem a leggyakrabban előforduló típusproblémák megoldásait írják le benne. Nem néztem végig, de úgy rémlik, ilyenre is válaszolnak benne.

2011. okt. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. okt. 22. 17:55
 8/8 anonim ***** válasza:

45 perc alatt 38 500-ért lehetsz autós cég ...

:)

2011. okt. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!