Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Nagyon szeretnék egy biciklit,...

Nagyon szeretnék egy biciklit, de nem veszik meg nekem hogyan beszéljem rá őket?

Figyelt kérdés
nincs biciklim elég szar mindenhova gyalog járni
2011. nov. 13. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen az anyagi körülményetek, de egy használt biciklire te magad is össze tudod kuporgatni a pénzt némi munkával, zsebpénzzel, egyéb rokonságbeli segitséggel.
2011. nov. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kit kellene rábeszélni? Hány éves vagy? Tudsz kerékpározni? Megengedhetitek magatoknak anyagilag?

Ha elég idős vagy és a szüleid nem tudnak venni, akkor keress valamivel pénzt (mondjuk így télen nehezebb egy diáknak, de nyáron a fűnyírástól a mindenféle idénymunkáig sokminden lehet) és vegyél magadnak.

2011. nov. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
munka nincs sehol. csak tizent vagyok
2011. nov. 13. 22:08
 4/5 A kérdező kommentje:
és van rá pénz
2011. nov. 13. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Tíz-húszezer ft-ot se tudsz rá előteremteni? Zsebpénz, valami? Az is eszembe jutott, hogy ha bérletpénzt kapsz, akkor busz helyett menj futva iskolába (ha gyorsan gyalogolsz, 5-6 km-t megtehetsz óránként, ha futsz, jóval többet), és bérletpénzből vegyél.


Kb. 5-10k-ból lehet venni ócska használt biciklit, és további 5-10k-ból felújítani. Közlekedésre bőven elég egy egysebességes, kontrás bicikli, és arra olyan drága lakat sem kell. Persze a felújítás könnyebb, ha van ismerősöd, aki legalább alap szinten ért hozzá. Leírást, hogy hogyan kell csinálni, szívesen küldök neked (fent volt a neten erről egy könyv, de leszedték). Talán a lámpák és a fékek felújításának költségét el tudod kérni a szüleidtől, hiszen azokon a biztonságod múlik, ez nekik is fontos.

2011. nov. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!