Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az, ha a kerékpárút...

Kriszti78dk kérdése:

Miért van az, ha a kerékpárút mellett van a gyalogosút, a gyalogosok azért is bicajosúton közlekednek, és még nekik áll feljebb ha nekem nem tetszik?

Figyelt kérdés
2011. nov. 19. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Mert csak. Emberek. Egyébként minek vagy olyan merev, van kormány, simán kerüld ki. Nekem bejön:P
2011. nov. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%

Miért van az, hogy az egyik oldalon ott a bicikliút, és a biciklisek feszt a másik oldalon szlalomoznak a gyalogosok között, és ha nekem jön, még ő van felháborodva?


Miért van az, hogy a KRESZ világosan leírja, hogy 12 éves kor fölött, ahol nincs kijelölt bicikliút, ott az autók mellett, az út szélén kéne kerekezni, és a biciklisek feszt a járdán repesztenek, ahogy a lábuk bírja?


Miért van az, hogy bár kötelező a csengő, a lámpa, egyik biciklin se látni, és ha hátulról jön a bringás, akkor nem hogy nem csenget, de annyit se mond, hogy múúúú?! Aztán ha nekimegy a 3 éves gyereknek, még ő van felháborodva, hogy nem nézek állandóan a hátam mögé, hanem arra nézek, amerre haladok. Ellenben vele...


Miért van az, hogy a sétálóutcákban ezerrel krosszolnak, akrobatikáznak a tizenéves biciklis suhancok, ugrálnak a padokon, esnek-kelnek, és ha borultában úgy esik, hogy elsodor egy 30 kilós nyugdíjast, akinek a kezét töri, még ő van felháborodva, hogy miért nem jár busszal, neki úgyis ingyen van?


Miért van az, hogy ahol úgy készült a bicikliút, hogy egy festékcsíkkal kettévágták a járdát, és teljesen egyértelmű, hogy egy babakocsi, kerekesszék, vagy gyerekét kézen fogó anya nem fér(nek) el a "saját sávjukon belül", ott a felháborodott biciklis teljesen jogosnak érzi, ha ezerrel belerongyol a másikba, természetesen nevelési célzattal.


Valahogy sokszor az az érzése az embernek, hogy a biciklis úton kényelmesebb közlekedni, az az egyetlen hely, ahol nem találkozol biciklissel, és nem vagy kitéve inzultusnak.


Egyébként egyszer te is leszállsz a bringádról: voilá, kész a bunkó, kötekedő gyalogos!

2011. nov. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Biciklisek írjanak nekem,a többiek véleményére nem vagyok kíváncsi.
2011. nov. 19. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!