Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ki kaphat és milyen feltételek...

Ki kaphat és milyen feltételekkel parkolásra jogosító engedélyt Budapest I. kerületébe?

Figyelt kérdés
Az I. kerületben bérlek egy lakást, a lakáshoz nem tartozik parkoló, csak a közterületen lehet megállni az autóval. Nincs is ezzel gond, mert este 6órától reggel 8-ig nem kell fizetni a parkolásért, de néha van olyan nap, hogy napközben is otthagynám az autót,ha lehetne. Sajnos sehol sem találok információt azzal kapcsolatosan, hogy lehetne éves parkolási engedélyt szerezni. Létezik ilyen? Ki igényelhet ilyet? Életvitelszerűen ott lakom a lakásban, állandó bérlője vagyok, az utcában máskülönben sok az üres hely minden napszakban. Nekem elég lenne az engedély abba a konkrét utcába is, nem kellene az egész kerületre. Hétfőtől-Péntekig amúgy is dolgozom, nem is szokott gond lenni a parkolás, de szabadnapokon jól jönne.
2011. dec. 7. 13:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az állandó lakcímmel rendelkezők kaphatnak.

Beszéld meg a lakás tulajdonosával, hogy kérjen a te rendszámodra engedélyt, bár lehet, hogy ahhoz meg a nevén kell lennie az autónak...

2011. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

csak bejelentett állandó lakcímmel lehet kérni parkolóengedélyt sajnos.

szóval vagy az van, h meglebbented a tulajnak, hogy jelentsen be, vagy ha ez nem tetszik neki, akkor fizetned kell.


nálunk a 11.ben még viszonylag jobb a helyzet, mert parkolóórás övezetben lakunk, viszont pár utcával arrébb már ingyenes a parking, és ha olyan időszakban kell letenni a kocsit, akkor az ingyenes részen parkolunk.

2011. dec. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én hasonló helyzetben vagyok , csak a IX. kerületben.

Ha állandóra bejelentkezel, akkor új forgalmi, biztosításmódosítás , oda fizeted a súlyadót és akkor megkapot az éves parkolási hozzájárulást ( itt ) kétezer párszázforintért. Ha gyakran lenne szükséged a parkolóhelyre, akkor szerintem megéri. Én még nem fogtam bele az ügyintézésbe, mert elég ritkán érek haza 6 előtt.

2011. dec. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Valami ilyesmire gondoltam én is. Akkor marad a rakpart max. az ingyenes a Batthyány térnél. :-(
2011. dec. 7. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!