Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki futárszolgá...

Van itt olyan, aki futárszolgálatnál dolgozik alvállalkozóként?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet bekerülni egy nagyobb futárszolgálat (GLS, DPD, DHL) alvállalkozói körébe? Mit kell tudni erről a "szakmáról"? Tudom, hogy ez sem egy meggazdagodási forrás, és szívással van teli, de szerintem ha kp.-ra meg tudok venni egy furgont, akkor már nagy előnyben vagyok azokkal szemben, akik hitelre veszik, és minden hónapban törleszteniük kell. Meséljetek erről kérlek, akinek van tapasztalata!
2011. dec. 9. 22:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nagy cégeknél dolgozol nem kell venned furgont. Nem bérelnek. Amúgy árúfuvarozói vizsgát kell tenned. 24e meg kell egy Páv3 legalább. Azt Pesten csinálják 8 ezer.

Ha ezek megvannak akkor már minden papírod megvan hogy felvegyenek. De mehetsz látástól mikulásig mert ezekben az autóban nincs tahográf. De a legtöbb helyre c jogosítvány is szükséges mert a kocsik teherautónak vannak minősítve. Azok az állások azért üresek ,mert normális ember nem megy el C jogsival ennyi pénzért ezt csinálni... Amúgy 100-120e közt szoktak keresni a futárok.

Nekem volt furgonom melóm meg rá szinte semmi. Mindíg ugyanott tartottam szinte mert amikor nem volt munkám rá akkor is vitte a pénzt. És a gumi olaj stb nem olcsó mulatság. És mivel sokat volt úton mindíg rendszeresen valamiért megbüntettek. Havonta 20-30ezer Ft büntetés mindíg fizettem valamiért.

2011. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értelek. Őszintén szólva, ha lenne folyamatos munka, akkor szimpatikusabb lenne a saját autós megoldás, mert úgy többet lehetne keresni. Egy srác vett tőlünk 2 milláért egy furgont hitelre, azt mondta a GLS-nek dolgozik, és hogy nála működik a buli. Ha ezt az autót valaki megveszi kp-ra, akkor plusz 1 millája simán van a sráchoz képest, és nem kell aggódni, ha megbetegszem vagy lerobban az autó, hogy jövő hónapban miből fizetek.
2011. dec. 10. 10:57
 3/7 pityesz válasza:

1. válaszoló, te egy kicsit félreértetted a kérdést, nem alkalmazott szeretne lenni szimpla sofőrként, hanem arra irányul a kérdés, hogy hogy lehet bejutni saját autóval szerződött alvállaolkozónak

ez egyébként engem is érdekelne, jó ideje gondolkodom hogy bele kéne vágni, így mindig kérdezem ha jön futár hogy mi merre hány méter, de nem szívesen közölnek semmit :)

én ebből arra következtetek hogy nem annyira rossz azoknak alvállalkozóknak...

a legtöbb infó amit egy sráctól kiszedtem (hogy mennyire igaz nem tudom), hogy 480Ft/címet kapnak gondolom nettó és napi 40-50 címük mindig van autónként amiből neki állítólag 3 van, és 300 km-en mindig belül van/nap/autó

de ezt ha kiszámolod az összes kiadással nem igazán marad rajta lóvé, már a befektetéshez képest, szóval szerintem kamázott hogy elvegye a kedvem tőle :)

mert ugye:

50 cím, havi 20 munkanappal, 480/cím az 50*480*20=480,000 Ft

ebből lejön:

alkalmazott fizetés 120,000 + bejelentése 60,000

üzemanyag 8l/100-al rövidtávozás miatt 20 munkanap napi 300km, 320 ft-os nettó gázolaj 150,000 kb

könyvelő 50,000...

telószámla 10,000 minima

ez már 390,000 fix kiadás, és akkor még a gumizás olajcserék, autó biztosítása telj adója amortizációja ne adj isten bekulál rajta valami bele sincsen számolva...

szóval ezzel a matekkal nemigen jön ki


fedexesek ha jól tudom km-re vannak fizetve

2012. dec. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Tudom ez már régi téma, de az utolsó válaszoló szerintem rosszul számolt, mert mint említette 3 autó van, mégis a bevételt 1 autóval számolta, a kiadásnál mégis levont egy alkalmazottat. Kicsit kesze kusza nekem de lehet én kavarodtam bele a logikába. :)
2015. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 pityesz válasza:
nyilván egy autót és annak az egynek a várható kiadásait néztem, mert az, hogy a kérdezett futárcégenk három kocsija van/volt a kérdező szempontjából nem releváns, mivel kezdő vállalkozóként nem flottával szeretne indulni, ha meg annyira tőkeerős akkor nem itt érdeklődne vagy egyszerűen *3 :)
2016. jún. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 pityesz válasza:

egyébként a bekerülés esélye szinte a nullával egyenlő

amelyik cégnél van értelme dolgozni, ott ha kell plussz autó berakják azok akiknek már van bent 3-10 kocsijuk, és a fővállalkozó nem szenved egy egy autós új céggel

ahova meg be lehet kerülni "utcáról" az konkrétan cigány munka és én azt ajánlom mindenki kerülje nagyívben, az atyaúristenre is kötbéreznek, totál undorító kizsákmányoló hozzáállással/szerződéssel, tapasztalat...

2016. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pityesz válasza:
jah és egy autóval azért se nagyon van esély, mert ezek a cégek általában területi képviselőket keresnek legalább 3-4 nagy autóval, pl XXII-XXIII kerületre, vagy vidéken országrészre
2016. jún. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!