Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik-e gyorsított eljárás,...

Létezik-e gyorsított eljárás, hogy jogosítványomat kézhez vehessem azonnal, vagy egy napon belül, melyet névváltozás miatt (házasság) kell újítanom?

Figyelt kérdés
Külföldi munkahelyre utazunk vissza, és nincs 2 hetem arra, hogy a jogosítványra várjak. Az igazoló papírral, amit az okmány iroda állít ki, külföldön nem vezethetek.
2012. jan. 5. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Azonnali vagy 1 napos határidejű nincs. Nem fogják miattad megállítani a plasztikkártyákat feliratozó gépsort, hogy hamarabb megkapd a jogosítványodat. Ha jól tudom, a legtöbb, amit tehetsz, az, hogy a központi okmányirodában (Budapesten van valahol, de ne kérdezd, melyik az) adod be az igénylésedet, akkor hamarabb elkészül.
2012. jan. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azzal itthon sem:)


Nekem három nap alatt a kezemben volt, Budapesten laksz?

Én egy kis városban, itt gyors nagyon.

2012. jan. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Menj Budapesten a központi okmányirodába, a Visegrádi utcában van. Nekem ott 1nap alatt megcsinálták .
2012. jan. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Azzal itthon sem:)"


De, a jogosítvány cserékor és megújításkor már vezethet ezzel az dokumentummal. Első jogosítványkor nem, mert amíg nem gyártják le a jogsiját, addig nem kerül feldolgozásra, hogy van érvényes okirata. Azonban váltáskor vagy cserekor a rendőrségi adatbázisból ő már visszakereshető, tehát a rendőr ellenőrizni tudja, hogy van-e a kategóriára érvényes vezetői engedélye.

2012. jan. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Fontos lenne, hogy 1-2 napon belül kézhez kapjam jogosítványomat, személyimet, lakcímkártyámat, mert névváltozás miatt az összes iratomat cserélni kell(házasságkötés). A régi jogosítványt le kell adni, hogy kézbe kapjam az új névre kiállítottat. Külföldi munka miatt szükségem van az iratokra és jogosítványra.
2012. jan. 5. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Garantáltan 1-2 napon belül biztos nem fogod megkapni. Van rá esély, de én nem építenék rá semmit, még a központi okmányiroda esetén sem.
2012. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!