Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a közjegyzői...

Mi a véleményetek a közjegyzői hitelátvállalásról?

Figyelt kérdés
hiteles autóról lenne szó
2012. jan. 7. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon körülményesen és drágán kivitelezett, teljesen felesleges dolog.

Csak akkor működik, ha közeli ismerősökről, barátokról van szó, egyébként senki sem jár jól vele. A régi tulajdonos nevén fut a hitel, őt veszi elő a bank, bármi is történik, de autója nincs. Az új tulajdonos meg fizeti ugyan a törlesztőt, de ha lejár a futamidő, lehet, hogy neki sem lesz autója (nem szerez tulajdonjogot) és ha valamiért mégis vinné a bank az autót, nem tárgyalhat róla, hogy megmaradjon. Ha például sikerül alaposan összetörnie (ami azért benne van a pakliban), mindenki mindenkivel szembekerül. A bank üti a régi tulajdonost a pénzéért, a régi az újat, hogy fizesse ki a szerződés lezárási díját, az új tulajdonos nyíg, hogy se pénze, se autója - igaz, ebből az egészből ő jár a legjobban, mert akkor lép le, amikor csak akar.

A tisztázatlan tulajdonviszonyok miatt nagyon kockázatos, nagyon jól kell ismerniük a feleknek egymást, hogy merjék vállalni ezt a megoldást.

2012. jan. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Rögtön az elején kijelentem, nem vagyok sem pénzintézet, sem adósságbehajtó, sem uzsorás. Ezt az INFORMÁCIÓS oldalt nem haszonszerzésből készítettem, csak egy családos Magyar állampolgár, akit sorra szívattak a bankok, és reményt szeretnék adni azoknak az embereknek, akik nem tudják fizetni a törlesztő részleteiket, vagy nem kapnak hitelt. Na ezt megelégeltem. Hiába keresek havi nettó 180.000 Forintot, soha semmilyen pénzintézet felé nem volt adósságom, a bankok mégis elutasítottak sorra. Mint köztudott, amióta "világválság" van, a bankok nem szívesen adnak hitelt senkinek. Az eddig felvett autó hitelek, tömegesen dőlnek be, mert az emberek nem tudják fizetni, túl sokat vállaltak és kerülnek BAR/KHR listára. Tavaly októberben szerettem volna felvenni kisebb személyi kölcsönt (350.000 Forintot), de indokolatlanul elutasított a bank. Nem értem,hogy miért. Azóta sorra elutasítottak. Minden felsőbb kapcsolatomat bevetve, hosszadalmas utánajárással kiderítettem, hogy nem csak a BAR/KHR lista létezik. Van egy másik lista is, amit a bankok le tudnak kérdezni. Ha a bank elutasít, erre a listára felkerülsz! Így a többi bank sem fog hitelt adni neked. Kétségbe estem, hogyan fogom tovább építeni a jövőmet, a munkámhoz elengedhetetlen volt egy megbízható autó. De megtaláltam a megoldást! Van egy nagyon jó barátom, aki az állam képviselője! Közjegyző. És ő tanácsolta, hogy próbáljam meg azt a módszert aminek a neve: KÖZJEGYZŐI HITELÁTVÁLLALÁS vagy KÖZJEGYZŐI HITEL! Így kikerülhetem a bankokat! A MÓDSZER MŰKÖDIK! Azóta átvállaltam egy Suzuki Swiftet a bankot kihagyva. A feleségem meg ezzel a módszerrel vett a család részére egy tóparti telket Budapesttől 30 kilométerre, szintén a bankot kihagyva! A telekre havi 90.000 forintot fizetünk, jövő októberben jár le a"hitel". Az autó hitele 6 év múlva jár le,mert az autó volt tulaja 8 évre vette fel a hitelt a kocsira, amit most én fizetek. Az autódat amit nem tudsz fizetni, hivatalosan csak banki hitelátvállalással lehet átruházni az új tulajdonosra. Ennek pár akadálya van a jelen helyzetben: a banki hitelátvállalásnak elég magasak a költségei az eladói részről, és a vásárlói részről is, és 90%, hogy a bank NEM fogja megadni az új tulajdonosnak a hitelt. Na és itt ugrik a majom a vízbe! Először is fizettetek a banknak a semmiért, mert ennek a procedúrának is költségei vannak. Másodszor az átvállaló így biztosan felkerül arra a bizonyos listára és máshol sem fog hitelt kapni! Harmadszor a bank szigorúbb lesz az autó tulajdonosával. Negyedszer, ha még sikerül is átvállalni, nagyon magas lesz a törlesztő részlete, mert az már használt autónak számít, és nem adják meg hosszú futamidőre. Na de beszéljünk a KÖZJEGYZŐI HITELÁTVÁLLALÁSRÓL. Most azt írom le hogy milyen feltételekkel vettem át a Suzukit. Az autó volt tulajdonosa, már nagyon rég óta hirdette kocsiját banki hitelátválallással, de hiába. A kutyának sem kellett. Az igazság az, hogy az autó 2 éves, és ha a törlesztő részleteket összeadom, sokkal többre jön ki a végén, mintha egy ugyenennyi idős autót vennék most KP.-re. És ha még erre rájönnének a banki hitelátvállalás költségei, végkép nem érné meg. Na de most ennyi KP.-m nincsen, és hitelt sem kapok. Véletlenül találtam rá az interneten, felhívtam és elmagyaráztam ennek a hitelnek a menetét. Először nem értette, de két nap múlva visszahívott (gondolom utána járt), leutaztam vidékre, és egy ottani közjegyző előtt megkötöttük a szerződést, (előre szólok, sok aláírni való lesz) és az új kocsimmal tértem vissza. Azóta törlesztem a részleteket, sőt a volt tulajjal igen jó viszonyba kerültem. Kihúztam a sza...ból, én meg részletre jutottam egy 2 éves Suzukihoz.


A közjegyzői hitel lényege a következő:


Az autó tulajdonosaként a volt tulaj szerepel, mivel a bank miatt nem tudtuk átíratni, így én az autó üzembentartója vagyok a hitel lejártáig.


A szerződésbe elsősorban az alábbiakat foglaltuk bele:


Ez nem minősül hitelcsalásnak, mert az autó fizetve van. Az anyukám is fizethetné mondjuk a lakástörlesztőmet. (Ha lenne) Jogi akadálya nincsen, a szerződést meg lehet fogalmazni úgy is, hogy az átvállaló, a havi törlesztő részletek összegéért cserébe használja az autót. Fantázia kérdése.


A szerződéskötéstől számítva, az autó teljes anyagi költségeit magamra vállaltam (kötelező, törlesztő részletek, szerviz, STB.)


A bank felé, levelezési címet az én címemre irányítottuk át. Így minden csekk és levél hozzám jön.


Az előre megkapott csekkeket eredetileg a banknak minden hó tizedikéig kell befizetni, de mi a szerződésben ötödikét írtunk. (nincs kikötve,hogy egyszerre több csekket nem lehet befizetni)


A befizetett csekk szelvényének másolatát, és egyéb befizetéseket másolatát, minden hónapban AJÁNLVA leküldöm a tulajnak, (ez havi kb. 100 Forint.) igazolva, hogy befizettem.


Amennyiben nem adok életjelet magamról, vagy nem igazolom a befizetést 60 napig, a tulajdonos bejelentheti a rendőrségen, hogy az autót ellopták.


Amennyiben a szerződéstől elállok, vagy nem teljesítem megfelelően, az autót vissza kell adnom a tulajnak, és az addig befizetett törlesztő részletek részemről elvesztek, + 4 havi törlesztőt kell kárpótlásul fizetnem.


Amennyiben a tulaj áll el a szerződéstől, az addig befizetett törlesztő részletek felét kell számomra visszafizetnie.


Mivel állami közjegyző előtt történt a szerződéskötés, amiről hitelesített közjegyzői okirat van, mindkét fél a jogos követeléseit bíróságon is érvényesítheti! (De nem így kell nekiindulni)


Minden felmerülő költséget (gyorshajtás, parkolási büntetés, ittas vezetés, STB) nekem kell fizetni, és a szerződésben kijelentve minden felelősséget én vállalok. Mivel a szerződésből az eladónak is van, amit közjegyző hitelesített, így ő azzal teljes joggal védekezhet.


A tulajdonosnak a hitel lejártakor az autót kötelezően át kell írni a vevő nevére. Mivel a szerződésből nekem is van, ha nem így lenne, bíróságon érvényesíthetem követelésemet, melynek kimenetele egyértelmű. Az autót el nem adhatja, más nem örökölheti, mert abban az esetben az addig általam fizetett részleteket egyben vissza kell fizetnie, és az autó használata akkor ingyen volt. Ebben az esetben az autó volt tulaja, sokat fog fizetni. A közjegyzői okirat engem is véd!


Fontos, hogy az eladó családos legyen, (feleség, szülő, testvér) mert ha az eladót esetlegesen halál eset éri, vagy bármilyen baleset, ami a kommunikációt, illetve az ügyintézést akadályozhatja, a meghatalmazott hozzátartozónak kell tovább intézni a dolgokat, amit ebben a szerződésben elvállal. A szerződéskötéshez Ő is kell!


Ez ugyanúgy érvényes a másik félre is.


Így aki nem tudja fizetni az autót, mert túl sokat vállalt, nem kerül így BAR/KHR listára, a másik fél pedig a bankot megkerülve juthat autóhoz részletfizetési lehetőséggel.

2012. jan. 8. 14:14
 3/7 anonim ***** válasza:

SZÉLHÁMOSSÁG.SMAFU.

Autókra szakosodott bankos pénzbehajtóként a következő:

-a hitel és az autó két teljesen külön dolog

-a hitel felvevője adós marad az utolsó fillér kifizetéséig,az autó sorsától függetlenül amely csak másodlagos biztosítékként szolgál

-a hitel kamatokkal,árfolyam különbözettel etc. növelve szinte csak nő míg az autó értéke évente egyre jobban csökken,avul.

-az ominózus Suzuki ára sohasem fedezte a hitel lezáráskori értékét - újonnan sem

-a közjegyzős hitelátvállalás porhintés,semmire nem jó csak egy büntető per alapja lehet a polgári mellé esetleges lopáskár,töréskár keletkezése után netán amikor "visszalép" az "átvállaló" pár év múlva amikor irreálisan magas havi törlesztőt kell(ene) fizetni egy elhasználódott olcsó autó után

- halomnyi felesleges,valótlan dolgot tartalmaz,megtévesztő egy ilyen "szerződés" a hivatalos (nak tűnő) nyelvezete okán is

-nincs az a pénzintézet aki hozzájárulását adná egy ilyen frigyhez (nem véletlenül csekkolták le az adós hitelképességét,munkahelyét,fizetési hajlandóságait esetleg kezesét) SZERZŐDÉSSZEGÉS történik, 3. fél számára a hitel fedezetét továbbadni BŰNCSELEKMÉNY


Azért érdekelne mi történik a kicsit sem tisztelt közjegyzőnek átminősített bukott,sikertelen ügyvédek szerint majd ha rommá törik vagy ellopják a 2 milliós Suzukit "amin" 4 milla sár van.

Feltételezem,hogy a hitelátvállaló fizeti ki szerencsétlen adós helyett mert ez így fair - nem?

Esetleg a közjegyzővel karöltve aki CSALT mert tévedésbe ejtette a jóhiszeműeket. Pártízezerért.

Mert a biztosító tutira nem fog még érvényes casco esetén sem hiszen nála is kizáró ok ha nem a szerződött fél a károsult.

Ugyan én nem könyvet írtam de a lényeg benne van.

2012. jan. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat
2012. jan. 15. 19:59
 5/7 anonim válasza:
Sajnos a bank sose fogja lecserélni a jólfizető adósát. Magyarul valaki fizeti a részleteket, és jün az átvállaló jó mutatókkal, 260.000ft-os nettó fizetéssel, de a kérelmet elutasítják. Innentől kezdve nincs más lehetősége az adósnak szabadulni a hitelétől, csak ezen a módon. Persze meg kell nézni kinek adod oda, mert egy írástudatlan, intelligenciahiányos ember nem fogja fizetni, ez 100%.
2012. ápr. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Geri-g válasza:

Én egy Mercedest vállaltam igy át!4 évig kell még fizetni 50el,de adtam egy ingatlan fedezetet a tulajdonosnak a futamidő végéig!Ha lejár a story akkor megírjuk az adásvételit,és zsátár az okmányirodába..ennyi.


Ha bármit elcsesznék,akkor övé a kocsi és a ház is...mint a rafkós feleségé a válóper után!

2012. okt. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 as válasza:

Teljesen fölösleges, ugyan annyi az értéke, mint egy sima kölcsönadási szerződésnek.

Ráadásul ha közjegyző előtt vállalod át a hitelt az csalás a kölcsönadásival viszont mehet, ameddig megy a dolog.

2012. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!