Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igazságosnak tartjátok a...

Igazságosnak tartjátok a helyzetet? Kinek volt hasonló élménye, amiről úgy gondolta, hogy neki volt igaza?

Figyelt kérdés
Megbuktam forgalmi vizsgán C kategóriából, mert balra kanyarosásnál elkezdett előzni egy személyautó, amikor nekem már rég kint volt az irányjelzőm. Kanyarodás előtt belenéztem a visszapillatóba, hogy nem-e kezdett valaki előzésbe, majd balra néztem, hogy nincs-e gyalogos, akinek elsőbbséget kellene adnom, és amikor elkezdtem kanyarodni hirtelen a semmiből ott termett egy előzni próbló személyautó és az oktató fékezte le az járművet. Igazságtalannak tartom a helyzetet, mert belenéztem a tökörbe, (személyautónál is benézek mindíg) és különben is nekem lett volna elsőbbségem.
2012. jan. 9. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Ha az oktatónak kellett belefékeznie az eleve bukta. Ha már te fogsz vezetni, akkor is figyelned kell a hirtelen előbukkanó, esetleg szabálytalan kocsikra is. És nem lesz, aki melletted a fékre lépjen.
2012. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy valós forgalmi helyzetben sajnos fel kell készülni a többi közlekedő szabálytalanságára is...
2012. jan. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
24%

Nem tartom igazságosnak egyáltalán. Egyszer én is jártam így, de nem vizsgán, hanem kint az életben, egy elhagyatott, sötét szakaszon történt( ezt azért írom, mert nagyon sötét volt és jóformán csak abból tudtam tájékozódni, hogy hol kell balra fordulnom, hogy tudtam, hogy a keresztező úttal szemben, amire rá akartam fordulni ott van a kilométerkő, különben belementem volna az árokba) Na szóval, már jóval előtte ki tettem az indexet, szép lassan, le lassítottam, a visszapillantó tükörből láttam, hogy mindenki megállt szépen mögöttem és kezdtem meg a balra kanyarodást. Ebben a pillanatban, egy óriási elnyújtott dudaszó, a kocsim megrázkódott, mert egy idióta elhúzott, legalább 120-al, úgy hogy közben megelőzött kb. 5-6 autót, hát mind azokat, akik mögöttem álltak. Szóval majdnem meghaltam, hajszálon múlott.


A vizsgáztató tajparaszt volt, nem lehetne ezt megfellebbezni? Mivel Te szabályos voltál. Próbáld meg szerintem.

2012. jan. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Igazságos. Ha elcsap és ott haltok meg, akkor Szent Péternél is fellebbeznél?
2012. jan. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Ha az oktatónak kellett belefékeznie az eleve bukta. Ha már te fogsz vezetni, akkor is figyelned kell a hirtelen előbukkanó, esetleg szabálytalan kocsikra is. És nem lesz, aki melletted a fékre lépjen."


Az igaz, hogy mindenre kell figyelni, én még akkor is figyelek, amikor tudom, hogy nekem van elsőbbségem, még akkor is figyelek mindenfelé. De itt, nem a vizsgázó, volt a szabálytalan, hanem az autós és ha koccanás lett volna, akkor nem a vizsgázó lett volna a hibás. Sajnos vannak ilyen barmok, hogy a balra kanyarodó autót is megakarnák előzni, mert úgy gondolják, hogy még elférnek. Ráadásul látta, hogy tanuló autó... no comment...

2012. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az rendben van, hogy az oktató bele taposott a fékbe, azért van ott, hogy figyeljen! De ez nem a vizsgázó hibája volt!

Gondolom, hogy mire a vizsgáztató észrevette, már te is beletapostál a fékbe, vagy nem?

2012. jan. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 bánomisén ***** válasza:
Ezt már valahol írtam ezen az oldalon: elsőbbséged akkor van, ha megadják. Ezért kell figyelni olyan helyzetekben is, amikor a KRESZ szerint neked van elsőbbséged.
2012. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha az oktató észrevette akkor a sofőrnek pláne észre kellett volna vennie...


Szerintem peches - de jogos - a bukta.

2012. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
12:58-as! Igen, észrevettem, de az oktató gyorsabb volt.
2012. jan. 9. 13:25
 10/12 A kérdező kommentje:
*os
2012. jan. 9. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!