Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntettek mozgáskorlátozott...

Megbüntettek mozgáskorlátozott helyen való parkolásért, viszont nem volt tábla kitéve és ami fel lehetett festve az nem látszott a hó miatt! Így is én vagyok a vétkes?

Figyelt kérdés
2012. jan. 9. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudok biztos választ adni, de azt tudom, hogy a gyalogátkelőhely csíkjai önmagukban semmit nem jelentenek, max. segítik a figyelem felkeltését, meg a gyalogosoknak irányt adnak, de a lényeg a tábla a zebra előtt. Tábla nélkül csak összemázolt aszfalt, semmi több. Szóval el tudom képzelni, hogy ha nincs tábla, és más jelzés nem volt látható, akkor nem követtél el semmit. Aztán ezt megmagyarázni a yardnak, az más tészta. :)
2012. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen. Majd legközelebb áll meg távolabb ha hó van. Nem halsz bele 50 m + sétába. Amúgy meg, hogyan bizonyítják a fényképpel, hogy rossz helyen álltál ha nincs tábla és hó van?
2012. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Írtam a parkoló és az épület tulajdonosának, majd megválaszolja hogy volt e tábla. De szerintem is volt másképp nem küldték volna ki a bírságot:|
2012. jan. 9. 14:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Legjobb, ha visszamész és megnézed, volt-e tábla. Különben is, kell legyen bizonyítékuk, legalább egy fotó.
2012. jan. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy az a kedves válaszoló aki arról beszélt, hogy az útfelfestés csak "firka", nem vezet...

A KRESZ szerint:

Ha nincs rendőr, a jelzőlámpa, ha nincs jelzőlámpa, a jelzőtábla, ha nincs jelzőtábla a FELFESTÉS, ha nincs felfestés a KRESZ egyéb rendelkezései (pl. jobbkézszabály) határozzák meg a közlekedés szabályait.

Ha csak felfestés volt, de az egyértelműen takarva volt, akkor nem követtél el szabálytalanságot.

2012. jan. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amit kaptam papírt, abban leírták hogy fotó van róla. Na most nyilván akkor látható hogy esett a hó és nem lehetett látni a felfestést. Viszont nem tudom hogy tábla van e kirakva. Szabályosan hova kell hogy azt kirakják? Mozgáskorlátozott hely elé vagy akárhova a parkolón belül? A tulajdonos válaszolt ( parkoló és helyiség tulaja) de elég lazán és nem egyértelműen! Leírjam ide, segít valamit hozzászólásban?
2012. jan. 9. 15:08
 7/12 anonim ***** válasza:

"A KRESZ szerint"

Akkor ez egy új KRESZ lehet, mert nekem még nem így tanították. Egyébként nincs átkelőhely tábla nélkül! (Pl. a havas út miatt.)

2012. jan. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Kijelölt gyalogos-átkelőhely:

A tábla azt jelzi, hogy az úttestet a táblánál útburkolati jellel kijelölt gyalogos-átkelőhély keresztezi. E jelzőtábla felfestett útburkolati jellel együtt van elhelyezve.

A gyalogosnak az úttesten a kijelölt gyalogos-átkelőhelyen (zebrán) az útburkolati jel adja meg az elsőbbségi jogát. Ezért az útburkolati jellel kijelölt gyalogos-átkelőhelyet a tábla akkor is jelzi, ha az úttesten az útburkolati jel valamilyen oknál fogva nem látható (kopott, sár vagy hó fedi)."

2012. jan. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 dizus ***** válasza:
Véletlenül nem Tesco parkoló?Én ott jártam így!
2012. jan. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem, egy uszoda parkolójában történt meg az eset...táblát én nem láttam (elég körültekintő vagyok), felfestést meg a hótól nem lehetett látni.
2012. jan. 9. 18:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!