Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogy fogyaszt kevesebbet a...

Hogy fogyaszt kevesebbet a kocsi lejtmenetben? üresben, vagy motorfékkel?

Figyelt kérdés
Opel Astra F 1,4 60LE
2012. jan. 20. 21:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Motorfékezve 0 a fogyasztás,,üresben van egy minimális alapjárati fogyasztása ,ha esetleg le nem állítod a motort és úgy gurulsz lefelé,de akkor nincs szervófék se kormány.
2012. jan. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Lejtmenetben nem tesszük üresbe az autót, tehát a kérdés eleve értelmetlen. Egyébként motorfékkel 0 a fogyasztás, üresben van egy kicsi.
2012. jan. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
akkor úgy van ahogy gondoltam, köszönöm a megerősítést !
2012. jan. 20. 21:42
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Sajnos a emberek 90%-a ezt a hülyeséget valja, pedig az alapjárati fogyasztás majdnem elhanyagolható olyan kicsi, a motorFÉK ahogy a nevében is benne van, a mozgási energiát nyeli el, magyarul lassítva az autót, viszont ha kidobod üresbe akkor gyorsul, késöbb kell visszaraknod sebességbe, nem veszítődik el annyi mozgási energia, tehát kecesebbek eszik, és nég dinamikuson is haladsz, és neken se kell lejtőn lefele ilyen barmok miatt fékeznem akik motorfékezgetnek...
2012. jan. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Ez így van ahogyan az elöttem szóló is irta.Plusz inkább a féket terhelem mint a motort.

Ráadásul nekem még így tanitották az autó suliban,ez rögzült, így én mindig üresben gurulok fékezgetve.Így a mögöttem haladó is látja,hogy fékezek.

2012. jan. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
83%

Vannak helyzetek, amikor tényleg hülyeség motorfékezni és van, amikor jól jön ki belőle az ember. Ha van 300 méteres kigurulni a lámpáig 30-as tempóról, nyilván hülyeség nyomni neki 270 méteren át, aztán motorfékkel megállni 30 méteren. Viszont mikor pont látod pirosra váltani, akkor tök felesleges 40 méteren át üresben gurigázni, majd megállítani az utolsó 5 méteren, mikor ezt végig 0 fogyasztással megoldhatod motorféküzemben.

Lejtőn lefelé pedig szokás motorféket használni. Tudom, a te autódon olyan fékberendezés van, ami 8-10 km-es komoly lejtőt is kibír, a gumik megbízhatóan tapadnak akkor is, ha a Kékestetőről engeded le fék nélkül, hiszen a végén, kétszeres hangsebességgel is befordulsz a kanyarba és természetesen te magad is olyan jól vezetsz, hogy a hajtűkanyarban is elkezdheted előzni a buszt, mert belátsz a kanyar mögé, hogy úgysem jön senki. De kérlek, engedd meg a többi szerencsétlen majomnak, aki nem a Batmobile-ban ül és ő maga nem Ayrton Senna, illetve Superman keresztezéséből jött létre, hogy motorfékkel vergődjenek. Tudod, nekik csak ennyi jut, az ő képességeik erre elegendőek. Nem csak azért csinálják, hogy téged szívassanak.

2012. jan. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egy lejtőn pillanat alatt a sebességhatáron túl vagy ha kiteszed üresbe.Fékezgetni meg minek, ha ugyanazt a sebességet motorfékkel is el lehet érni a lejtőn és ráadásul nem is fogyaszt a kocsi.
2012. jan. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Motorfékkel 0 a fogyasztás.


Kedves 21:54 te biztos, hogy az alföldön laksz és hegyről még nem mentél le:D Az ilyen fékezgetős embereket nagyon szeretem. Feleslegesen kisütik a mögötte haladó szemét az állandó fékezéssel. Nálad már csak az jobbak akik nem foglalkoznak a fékekkel és eszetlenül nyomják itt egy példa : [link]

2012. jan. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A fékkel ereszkedős úriember biztosan sportból cserél fékbetétet. :)


Ez a tárcsa egyébként milyen autóról van? Csak kicsit mintha féloldalasan lenne elkopva.. :D

2012. jan. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Passzolom, de jól néz ki jó lenne medálnak :D
2012. jan. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!