Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mekkora az esély hogy mi...

Mekkora az esély hogy mi emberek találunk olyan bolygót ami számunkra lakható és eljuthatunk-e oda?

Figyelt kérdés
2012. jan. 25. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
ami lakhatósági zónában van, annak nagy az esélye. Amin mi megélhetünk annak kevesebb, hogy oda eljutunk annak nulla.
2012. jan. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lehet hogy több száz bolygó/hold de az is lehet hogy egy sem.

Nem tudja senki.

2012. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

..hogy találunk? arra van esély...hogy bármi oda eljut tőlünk arra semmi...


a világegyetem baromi gyorsan tágul...ugyanoda soha nem térhet vissza semmi...ezért van az, hogy a cca ötezer évvel ezelőtt itt járt civilizáció nem tud visszajönni...pedig a technikájuk megvolt...sőt..


szerény ismereteink szerint nem csak itt a Föld nevű akármin van élet, hanem még több százezer akármin...csak rohatt messze...és egyre messzebb..

nemsokára beüzemelik a Hubble sokkal nagyobb utódját...majd az talán...

2012. jan. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem a feltételek el van az igazi nagy baj.
2012. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gomzoli ***** válasza:

Úgy olvastam, hogy 4,2 fényévre innen találtak olyan bolygót, ami elvileg megfelelő volna. De eljutni odáig... A cikkben ezt a távolságbeli hasonlatot alkalmazták:

Ha a napunk akkora, mint egy pont az i betűn, akkor a Földünk 6 centi távolságban egy egysejtű méretével rendelkezne, tőle 0,1 mm-re a Hold. (ahova eddig ember eljutott) Tőle 2,5 centire a Mars, 2 méterre a Plútó (ahova a Voyager űrszonda eljutott, ha jól emlékszem 17 év alatt- tévedés nem kizárva részemről). Nos ez a bizonyos bolygó 70 kilométerre lenne...

A cikk írója szerint a space shuttle-vel (ami ugye már nincs) 700 ezer földi év kellene. Ezalatt a hajtóművek -utánaolvastam- 136 a tizediken tonna üzemanyagot fogyasztanának. A cikkíró szerint ez több, mint az ismert világegyetem anyagának súlya... Hihető, mert felszálláskor is néhány másodperc alatt elhasználja a saját 100 tonnás súlyának 3-4 szeresét.

2012. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ami lakhatósági zónában van, annak nagy az esélye"


A mi naprendszerünkben a lakható zónában van a

- Vénusz

- Föld

- Mars


Valamint a mi Holdunk, illetve a Mars holdjai a Phobos és a Deimos.


Ez 6 égitest, ezek közül a Földön van egyedül élet eddigi tudásunk szerint....

Az, hogy egy bolygó egy csillag lakható övezetében van semmit mást nem jelent, csak azt, hogy AKÁR lehet is rajta folyékony víz. Az élet körülményei más tészta.

2012. jan. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

# 3


Ez aztán a díjnyertes ökörség...

2012. jan. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
mikor?
2012. febr. 3. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!