Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ti megbüntettétek volna azt a...

Lewis0817 kérdése:

Ti megbüntettétek volna azt a sofőrt akit a rendőr igazoltatott, viszont a jogsin kívűl nem tudta felmutatni a forgalmit se a gépjárműét se a pótkocsiét?

Figyelt kérdés
Illetve a gépen semmilyen világíó és jelzőberendezés nem működött. Ha igen mivel ?

2012. febr. 6. 17:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mit mivel? meg de úgy amit a törvény enged a legmagasabb büntetést!egyszerre ennyi mindent ne ku@j el !
2012. febr. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát úgy kérdem hogy mivel hogy milyen büntetést szabtál volna ki rá te pl: ha a rendőr helyébe lettél volna. pl: súlyos pénzbünti vagy jogsi elvétel vagy csak a jogsiba fekete pötty.
2012. febr. 6. 18:41
 3/12 A kérdező kommentje:
Sorry ha rosszul fogalmaztam meg a kérdést. :)
2012. febr. 6. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:

"jogsiba fekete pötty"


A jogsiba nem tesznek "fekete pöttyöt", azt a kisiskolások szokták kapni!

:D


Én ott helyben lezárattam volna a szerelvényt (Természetesen biztonságos helyen, ahol nem veszélyezteti a többi közlekedőt.), a vezetőt pedig előállítottam volna, amíg nem tisztázódik a járművek tulajdonjoga!

Az, hogy a rendszerben nem szerepel a körözöttek között nem jelenti azt, hogy nem 5 perce lopták...

:)

2012. febr. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
a Fekete pöttyöt úgy értetettem hogy büntető pont :) de nem arról van szó hogy lopott lenne a gépjármű csak 1 igazoltatás során a gépjármű vezető a kért okmányokat nem tudta felmutatni és a rendőr kérte hogy mutasson már egy irányjelzőt és egy világítást. Nem volt semmi a gépjárművön sőt még a pótkocsin se, viszont a sofőrt végülis elengedte a rendőr ás nem kapott semmilyen büntit.
2012. febr. 6. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
büntetési tételek meg vannak határozva ezen belül van egy bizonyos határ amin belül el dönti a rend őre ,hogy mennyi forint! semmi világítás ez azért nagyon durva és veszélyes a másik autóssal szemben ! műszaki hibáknál is megvan határozva ,hogy mi az amit meg tudsz csinálni az út szélén ,lábon el viheted az első szervízig, esetleg a telep helyig ill.van olyan amit csak megfelelő külső segítséggel szállíthatsz .hu de szarul fogalmaztam,remélem érted ,hogy mit akartam mondani!
2012. febr. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"de nem arról van szó hogy lopott lenne a gépjármű csak 1 igazoltatás során a gépjármű vezető a kért okmányokat nem tudta felmutatni"

Ha a tulaj volt vele, akkor oké mert a rendszám alapján kidobja a rendszer a tulaj nevét és a műszaki érvényességét.

Én a jogsi hiányáért fizettem 5000 helyszíni bírságot. Látták, hogy van érvényes jogsim, de nem volt ott.

Az a rendőr nagyon elnéző volt!

2012. febr. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A jogosítvány rendben volt csak a forgalmait nem tudta felmutatni.
2012. febr. 6. 23:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Egyébként alkalmazott volt vele :)
2012. febr. 6. 23:43
 10/12 cirmos62 válasza:
A legszükségesebb papírok hiánya, és az alapvető műszaki hiányosságok már elég komoly büntetésre adnak okot. Az ilyen járművel való közlekedés akár halálos áldozatot követelő balesetet is okozhat.
2012. febr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!