Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ilyen nagy hóba mennyi idő...

Ilyen nagy hóba mennyi idő lehet amég egy csomag budapestről ideér pécsre ha a postán pénteken lett feladva elsőbbségivel mikorra érkezhet meg hozzám, mekkora csúszás várható?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
kb semmekora csúszás!
2012. febr. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 bánomisén ***** válasza:
100%
Vonat viszi Pécsre, nem autó, elvileg nem lehet csúszás.
2012. febr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A híradó szerint (tv) a személyvonatok késése 60-70 perc a beragadt váltók miatt.

Ha ez miatt a vonattal érkezett postai küldemények viszonylag későn érkeznek be a helyi posta épületébe, és az ott dolgozók a kihordók részére már nem tudják szétválogatni, akkor max. 1 nap csúszás lehet, de nem több.

2012. febr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A posta elég régóta közúton szállít. A postánál normál üzem menet van az időjárástól függetlenül. Elsőbbségi küldemény csak levél lehet, annak elméletileg (ha valóban feladták) meg kellett volna érkezni.
2012. febr. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Kedves 20,49-es!

Azt mondod, hogy ha én itt az Alföldön, Piripócson feladok egy levelet, vagy csomagot Zalaegerszegre, akkor a Posta elindít közúton egy autót, hogy elvigye a címzett városának Postájára, ahonnét majd a helyi postás kihozza a címemre?

Nem hiszem. Inkább nagy zsákokban kiviszik a vasúthoz, ott felrakják a vonatra, és a küldemény elindul.

2012. febr. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Postás vagyok, talán van némi fogalmam a dologról. Nyilván nem úgy van, hogy minden egyes levéllel össze-vissza bolyonganak az autók az országban. Kis postáról "kicsi" autó elviszi egy gyűjtőpontra, az ott összegyűjtött anyagot egy "nagy" autó viszi tovább. A fő logisztikai pontja a postának Budaörsön van, ott a küldemények jelentős része megfordul.
2012. febr. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok csomagot küldök mindenfelé az országba, de nekem legtöbbször másnapra oda ér a standard csomag is!


Ha pénteken feladták már ott kellene lennie, kivéve ha időgarantált csomag, mert akkor nem a helyi postás viszi ki, hanem külön viszik ki. Ha nem találnak otthon, akkor másnap megint próbálkoznak és csak utána teszik le valamelyik környékbeli postán, amiről értesítőt is hagynak! Legalábbis én így jártam, a sima csomagot leteszik a helyi postán és a kézbesítő kihozza (ha nagy akkor csak az értesítőt), az időgarantált meg két napig bolyong a 4. dimenzióban!


Magyarország én így szeretlek!

:(

2012. febr. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!