Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A magyarok autó fetisiszták?

A magyarok autó fetisiszták?

Figyelt kérdés
Én így vettem észre hogy az autós téma elég érzékenyen érint minket.És nem , nem az a helyzet mint az USA-ban.Pár külföldi barátom mesélte hogy a magyarok micsoda autó mániásak és nap hosszat tudnak róla beszélni , emellett még kisebb távokra is azzal közlekednek.De van igazság ebben ,mióta vettem magamnak autót azóta buszon nem ültem , biciklin sem nagyon.Általában vagy sétálok vagy pedig autóval megyek.Azt nem tudom hogy egy státusz szimbólum-e sokaknál , de tény hogy nagyon ragaszkodunk a négykerekűinkhez.De szerintem ezzel nincsen baj.
2012. febr. 12. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Az autó az komfortos és gyors. Hülye leszek a buszon nyomorogni vagy biciklivel hegyet mászni, ha van autóm... Nem feltétlenül vagyunk autób*zik, csak sokunknak még a drága benzin mellett is megéri az autó kényelme. A magyarok meg persze hogy sokat tudnak beszélni az autóikról, mert a mi kocsijainknak történetük van, az amerikai meg csak vesz egy automata váltós terepjárót, és bevásárlásra használja...
2012. febr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen státusz szimbólum, és nagyon sok embernek 1-el nagyobb kategóriájú kocsija van mint ami reális lenne, de a tömegközlekedés sokaknak nem nyújt megfelelő alternatívát, én mondtam az asszonynak eladnám a kocsit ha lenne a közelbe 1 jó melóhely ahová gyalog is be tudnék járni (persze a ő ragaszkodik a kocsihoz... mondjuk nem olyan rossz az)
2012. febr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sokan jönnek hogy a tömegközlekedés így jobb úgy jobb.De ez nem így van.Egy autó kényelme , hogy a tiéd , és akkor mész vele amikor akarsz , nem vagy idő korlátoz közé szorítva az megfizethetetlen.Mivel aki tömegközlekedést használ az mindig rohan ,"jaj megy a buszom" "mi lesz ha nem érem el" , "lekésem a buszt" ezzel szemben szép nyugodtan sétálok a parkolóba és elmegyek a kocsimmal.
2012. febr. 13. 15:52
 4/5 anonim ***** válasza:
Az angolok sokkal inkább autófetisiszták, ott egy családban 3-4 autó nem meglepő. Hogy a magyarok azok-e? Bizonyos mértékig igen, de mindenki más szinten: van aki kulturáltan autó-függő (szépen el lehet vele beszélgetni autókról, motorsportról), viszont sajnos nagyon sokan itt is agresszívan tudják csak kifejezni magukat (márkabu*ik, szidják ami nem tetszik nekik), mások pedig amolyan 21. századi ősember módjára (nem figyelnek oda, nem értenek hozzá, technikai analfabéták). Közlekedésföldrajzilag egyébként nem lenne indokolt ez a nagy autó-központúság, hiszen a Kárpát-medencében viszonylag mindent könnyen el lehetne érni, de minden társadalmi réteg valamilyen szinten az álmai beteljesüléseként látja az autót. Ha amerikában az "amerikai álom" beteljesülésével válnak nagy emberré, úgy Magyarországon az autó megszerzése lehet ilyen nagyon sok embernek. Ők a többség, a kissebbség az aki munkaeszközként használja az autót.
2012. febr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Saját kocsim még nincs de van a családban autó és apám mindenhova azzal megy, még akkor is ha csak 1,5km-re és semmit nem visz vele.

Én nem megyek vele sokat pedig szeretek vezetni, de sok alkalmam sincs hogy menjek vele. Ha lesz saját autóm akkor adok arra hogy hogyan néz ki meg nem lesz mind1 hogy milyen típus. Nekem nem az a lényeg hogy guruljon és kész.

Ennek ellenére kétlem hogy sokat fogom használni mert alapvetően spórolós típus vagyok, meg ha ráérek akkor minek menjek autóval a falu másik végéra hogy ha biciklivel is max 10 perc.


Azzal egyetértek hogy státusz szimbólum mert aki megteheti hogy drága autót vegyen az meg is veszi, pedig egy olcsóbb autóval is el lehet jutni sok helyre.

De ez ugyan így van szinte mindennél. A márkás ruhát se azért vesszük mert a kínaiban fázunk.

2012. febr. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!