Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hogyan kell repülőgépet vezetni?

Hogyan kell repülőgépet vezetni?

Figyelt kérdés
Tudtok írni olyan oldalt, ahol leírják, hogy hogyan kell repülőgépet vezetni? A google-ba már beírtam, de ott csak a gépekről írnak, meg múzeumról stb... Előre is köszi!
2012. febr. 23. 22:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Talán konkrét típusra kéne keresned.


Mindegyiket máshogy kell :D

2012. febr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
nyomkodod a pedálod húzgálod a gázkart, kezeled a féklapokat meg a fékszárnykat meg mozgatod a kormány előre hátra jobbra balra
2012. febr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

El kell végezni egy hasonló gyorsított tanfolyamot, ha megvan a B-kategóriád.

http://www.youtube.com/watch?v=6AOpomu9V6Q

2012. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egy pont ilyet! kár hogy nem magyar! XD

Azt mondják helikoptert baromi nehéz vezetni!

De emberek vezetik azt is szóval meglehet tanulni.

van 2 pedál a padlón. az a farok függőleges kormánylapátját fordítja. a kormány balrahúzásánál az egyik oldali (flaps) le a másik ugyanannyira fel mozdul el a húzás mértéknek megfelelően.

Ha hátra húzza a kormányt mindkettő fleps felemelkedik és felfelé megy a gép orra. ha lefelé tolja a flaps lefelé fordul akkor lefelé megy.

A rendes szárnyon a flepszek nem mozognak csak általában külön. azokat ha behúzza a felhajtó erőt tudja növelni ill csökkenteni. Leszállásnál meg a fékezést is hasonlóképp működteti. csak akkor 4 flaps lap nyílik ki a nagy szárnyon. Lényegében 70%ban a farokkal kormányoz a repülő. akár kicsi akár nagy gép ugyanígy működik mind. Az hogy kormány vagy botkormány van benne nemszámít. Ez az aerodinamika.

Ezket a dolgokat onnan tudom hogy fiatal koromba makettoztam meg repülő modelleztem. Építettem sok működő gépet. az is ugyanígy működik csak kicsiben. gázt meg úgy tolják neki mint a motorcsónaknak. Amúgy nem olyan bonyolult mint ahogy azt sokan képzelik. kissé túl van misztifikálva. A sok biztonsági és bonyolult berendezések miatt olyan bonyolult ez az egész. Olyan ez mint az autónál. Nem nagy művészet vezetni sík üres úton. Csak mikor bekeveredsz tokiói a nagy forgalomba meg levizsgázol addig izzadsz meg.

De ez csak abból fakad hogy még egy se maradt fenn! :D



De ezt a csávót megkérdezed ő elmeséli.

http://www.youtube.com/watch?v=WpbK3s2Ljeo

2012. febr. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezért találták ki a repülőszimulátorokat. Ott szabadon kipróbálhatod. :)
2012. febr. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
01:06 azért te el vagy tévedve egy "kicsit"...
2012. febr. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Microsoft Flight Simulator. Ott a sima egymotoros sárkányrepülőgépeken át az A380-ig mindent lehet vezetni (vannak helikopterek is) Ott ha a tutorialt végigcsinálod ott szépen elmondja a narrátor hogy mikor mit csinálj, hogyan kezeld a dolgokat. Teljesen ugyanaz kell csinálni mint egy igazi repülőgépen.


(Azt azért megsúgom hogy legalább egy Joystick-et szerezzél be hozzá, mert billzettel lehetetlen irányítani)

2012. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Illetve a flight simulatorhoz van nyomtatott kézikönyv, ami nagyon jó, ténleg az alapoktól magyaráz el mindent (angolul persze), én ebből tanultam, a legjobb könyv amit valaha is kiadtak ebben a témában:

[link]


érthető, szórakoztató, izgalmas. Először ezzel kezdd, utána a simulátorban levő course-okkal, mert azok már kicsit haladóbb szinten vannak...

2012. febr. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként én szoktam vezetni, a google földön van repülőgép szimulátor. Elég valódi, ott is van minden. Futómű, gáz, fékszárny, kerékfékek. Kormányok: pl.: csűrőkormány stb. Csak az a baj, hogy nincs pedál. Azt mondják, hogy a gépeken van pedál is. Igazából én erre vagyok kíváncsi. A pedálra. Mikor használják és egyáltalán hány van belőle? Erre vagyok kíváncsi!
2012. febr. 28. 20:21
 10/18 anonim ***** válasza:

A repülőgépen alapesetben - vegyünk mondjuk a repülésoktatás alapkövét a Cessna 150-et - "háromféle" kormányfelület van:


-magassági kormány (elevator): ezzel (leegyszerűsítve) azt változtatod, hogy a gép orra felfelé vagy lefelé megy, a bot- vagy szarvkormány előre/hátra mozgatásával kezeled. Ez a kormányfelület a vízszintes vezérsíkhoz kapcsolódik (esetenként teljesen helyettesíti azt) a gép farokrészén.

-oldalkormány (rudder): a repülőgép oldalirányú kitérését változtatod, kezelőszervei a pedálok, amikkel a földön a gép kormányzását is végzed. Ez a függőleges vezérsíkon lévő felület.

-csűrő (aileron): hossztengely körüli elfordulást tudsz ezzel létrehozni, a bot/szarv oldalra mozgatásával. A kormányfelületei a szárny külső részén vannak.


Ezek kombinációjával irányítasz egy repülőgépet.

Persze ezer más dolog van még, ezekről könyvnyi terjedelmű leírásokat csináltak, így itt lehetetlen elmondani mindent. Ezért jó a net, keress és olvass ha érdekel. :)

2012. febr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!