Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A rendőr büntethet ha szemüveg...

A rendőr büntethet ha szemüveg nélkül vezetek, pedig korlátozás van a jogosítványomban?

Figyelt kérdés

Csak szemüveggel vezethetek az alkalmassági vizsgálat szerint és az igazolványképemen is szemüvegben vagyok. Ez eddig így is történt de lehet hogy pár héten belül kontaktlencsém lesz.

Újíthatom a jogsit a lejárat előtt? Ha igen akkor ez mennyibe kerül?


2012. febr. 24. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
A kontaktlencse ugyanúgy látásjavító eszköznek számít mint a szemüveg, ilyen jogcímen nem büntethet. A szívózás megelőzésére szerezz be valamilyen orvosi papírt amivel igazolod hogy kontaktlencséd van, bár faterom is csak szemüvegben vezethetne, de 30év alatt 1x sem hozták fel közúti ellenőrzésnél.
2012. febr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

én is így vezettem 6 évig, az oktatóm mondta is hogy legyen a kocsiban akár egy dioptria nélküli szemüveg, ha fel is vetetik velem, a lencsével úgy is látok


am most már műtve van, de nem cseréltettem le a jogsit, nem érdekel :D

2012. febr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Dioptria nélküli szemüveg nem hiszem hogy olcsóbb mintha újítani kellene a jogsit.
2012. febr. 24. 20:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is úgy állították ki a jogsit, hogy csak szemüveggel vezethetek, és 3 év után áttértem a kontaktlencsére.

7 év alatt sokszor igazoltattak, de egyszer sem kérdezték meg, hogy hol a szemüvege (én is szemüvegben voltam lefényképezve a jogsi képen). Viszont mindig nálam volt egy pótszemüveg, biztos ami biztos alapon, de nem kellett használnom egyszer sem.

Idén újíttattam meg, azon már szerepel a kontaktlencse is. Az orvosi vizsgálat 9 ezerbe került, a jogsi újíttatására pedig egy 4 ezer forintos illetékbélyeg kellett ha jól emlékszem.

2012. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
tarts a kocsiban két napszemüveget (egyik a tartalék) az nem szerepel a jogsiban hogy hány dioptriás. ha már a szemüvegbe is bele akarnak kötni akkor végül úgyis kitalálnak valamit amibe belekötnek
2012. febr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!