Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Utazott már valaki Delta...

Utazott már valaki Delta Airlines légitársasággal New York-ba? Milyen az étel? Benne van a jegy árában?

Figyelt kérdés
2009. jún. 7. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Én is rákerestem erre a társaságra és elég érdekesnek tartom, hogy közvetlen járatot indít Budapest és New York között, mert a rokonaim, akik kinn élnek mindig átszállással jönnek. Meghogy egyáltalán melyik ország üzemelteti. És míg a Malévval (most nyárra) 300.000 ft az út a Deltával 180.000.

Én is várom a válaszokat és minden más észrevételt.

2009. jún. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Többször utaztam deltával, igaz nem Bp-ről, hanem Frankfurból NY-ba.

Amerikai társaság. A kaja ehetetlen, a kávé szar. Érdemes a stewardess-nek előre mondani, hogy jég nélkül kéred a kólát, mert különben amerikai módra jeget kapsz egy kis kólával. A legutóbb pizza volt, olyan mint apapír.

Na, de jobb is, ha az ember nem eszik sokat, csak bedagad a lába.

A hely ugyanannyi (vagyis kevés) mint a többi járaton.

Egyébként minden oké volt.

2009. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

kiegészítés.

Természetesen benne van minden a jegy árában. Csak a fapados járatokon kell mindenért fizetni, a hagyományos járatokon az ellátás, étel, ital ingyenes.

Csak az alkoholért kell fizetni. (A malévon még a bor is ingyenes, csak a rövidital fizetős)

2009. jún. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Szia,

én két éve utaztam a Delta-val, BP-NY-Chicago útvonalon. Katasztrofális volt!!!!!

Ahogyan az előttem szóló írta az étel szinte ehetetlen, és kólás jeget adnak. Viszont jó filmet vetítettek.

Amivel nálam betelt a pohár az volt, hogy napokig kellett csöveznem, 7 hónapos terhesen, a reptéren, mert rossz időjárás miatt néhány járatot töröltek, közöttük azt amivel tovább utaztunk volna és csak ígérték hogy majd a következőn lesz helyünk. Második nap "kissé" erőteljesebben próbálkoztam, rögtön ott termett egy biztonsági emberke, rendőrrel fenyegetett, de végül is az lett az eredmény, hogy kb.30 dollárnyi reptéri étkezési csekket kaptunk, éjszakára egy hotelszobát, és másnap délután már úton voltunk Chicago fele.

Szóval a Deltát kerüld el jó messze!

A kinti rokonok mindig európai légitársasággal utaznak. Mi is megfogadtuk a tanácsukat, idén a lengyelek visznek. Remélem nem okoznak csalódást.

2009. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az étel kérdés nem tudom hogy miért olyan fontos.

Ha választanom kéne hogy 300.000Ft és fasza étel vagy

180.000FT és szar étel akkor egyértelmű h a szarabbikat választom,egyébként meg nem tudom h melyik ember nem bir ki 12órát kaja nélkül...vigyél magaddal pogácsát,a kólás jéggel meg elleszel egy darabig-.-

Egyébként az a reptéri várakozás amiről az előbb szó volt bármelyik társaságnál előfordul,főleg ha rossz idő van , mit vártál h majd felküldik a gépeket?Aztán meg reklamálhattál volna ha belezuhantok az óceánba- ja bocs erre nem lett volna már lehetőséged.

2009. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

21:18-nak!

Az, hogy nem engedték felszállni a gépet, nem a légitársaság hibája. Sőt, ez senkinek sem a hibája.

Ha rossz idő volt, akkor valószínüleg egy gépet sem engedtek felszállni.

Szóval ezzel nem a Deltát kéne hibáztatni.

Egyébként én is tervezek utazást New York-ba és pont az előbb néztem meg a jegy árát és a Deltával nem 180ezer, hanem 240ezer forint az út. Oda-vissza.

2009. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
31%

21.18 vagyok

azt én is tudom, h az időjárás nem a légitársaság hibája, viszont az érkezés napján töröltek járatot időjárás miatt, az azt követő két napon újabb járatokat töröltek - napfényes időben, így a napi 6 járatból, három maradt - tehát várakozó utasból "túlkínálat" volt. Nyilván egy két üres hely volt ezeken a járatokon, így a várakozókból 1-2 emberke repülhetett tovább. Csak hát - érdekes módon mindig amerikaiak mehettek, külföldiek nem ... az ott rekedt utasok szemét, kiszúrták egy egy mini zacsi mogyoróval és egy doboz üdítővel, holott gondoskodniuk kellett volna megfelelő szállásról, és ellátásról ..., ahogyan végül is tették velünk.

Szóval az ok, h töröltek járatot egy nap, mert vihar volt.

De ha a további járattörlés a légitársaság hibája , akkor a nem helybeli utasokról gondoskodniuk kell. - ez áll az utasszerződésben, amit a jegyátvételkor aláírsz.

2009. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én nyáron utaztam a Deltával New Yorkba. Teljes mértékben meg voltam elégedve vele. Odafele mindenkinek volt egy érintőképernyős "computere", amin rengeteg film, játék, és zenei albumok közül lehetett választani. Ezzel nagyon elment az idő. A kaja egész ehető volt, és a légiutas kísérők óránként hozták az italokat. Sör, bor benne volt az árban. És a kólát nekem nem jéggel adták :)
2010. okt. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én 2010 ősszel utaztam Budapestről Philadelphia-ba AirFrance/Delta géppel, párizsi átszállással. A járat nem volt tele, pedig a jegy akkor csak 130000Ft volt oda-vissza, természetesen az étel benne volt mindkét gépen. A nagy gépen, ami esetünkben nem volt sokkal nagyobb mint az előző, adnak egy könnyű plédet, kispárnát és egy eldobható fülhallgatót is.

(Mivel a repülőjegy ára állandóan változik, sokan úgy tervezik az utazást, hogy mikor van olcsó jegy. Hát nyáron kicsi az esélye ennek.) Csak a vega kajáról tudok beszámolni, az nagyon változatos volt, reggelire két croissant jött még a párizsi gépen, ebédre adtak egy almapürét, salátát és öntetet, egy péksüteményt hozzá, vajat, a melegétel meg valamilyen keleti rizs volt grillzöldséggel. Aztán volt egy snack, majd egy uzsonna, ami egy zöldségekkel bőven megrakott ciabatta volt és fagyi. Ami nem tetszett, az a rettentően erőteljes fűszerezés, de egyébként többször is végigcsörtettek az italoskocsival (jeget akkor adtak, ha kértél), s az utaskísérők készségesek voltak.

Amikor hazafelé jöttem, szintén nem volt tele a gép, mellettem két üres hely is volt, úgyhogy én hálókocsinak minősítettem a széksoromat. Az előttem lévő asztal és monitor pont nem működött, s néhány belsőépítészeti elem eléggé fityegett a gépen, de megbékéltem vele, mert legalább volt ágyam.

2010. nov. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!