Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A kresz kimondja, hogy a...

Bzsozso kérdése:

A kresz kimondja, hogy a kereszteződés előtt mennyivel kell megadnom az elsőbséget? Vagy az utca metszésponta az én sávom vége, és odáig előre gurulhatok?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy nekem jöttek jobbról levágva a kanyarodási ívet. Én még 1.5m-re voltam az utca metszéspontjájól. A rendőr szerint én is hibás vagyok, nem adtam elsőbbséget, nekem volt elsőbbségadás kötelező táblám. De hát én az utcán még végig sem értem! Így a kikanyarodást még meg sem kezdhettem! Hibás vagyok?

2012. márc. 16. 15:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
fel van festve a vonal. onnan kell
2012. márc. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ha pontos a leírásod, akkor nem vagy hibás.
2012. márc. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ha másfél méterrel a metszéspont előtt ment neked akkor ő a hibás, mert akkor balra nem nagyívben kanyarodott. (gondolom nincs felfestett jelzés az úton) Nem az útkereszteződésben történt a baleset, tehát érdemes az esetet jogi szakértővel kivizsgáltatni (a nyomok rögzítésével) Ebben lényeges a te sebességed is, hogy az 1,5 m-en belül meg tudtál-e volna állni még a kereszteződés előtt, hogy elsőbbséget adjál. Nyilván egy 30-as tempónál már bukta, mert ekkora távolságról nem tudsz megállni a kereszteződésnél. De ha te csak lépésben gurultál, könnyen kisülhet ebből az ő kanyarodási hibája.
2012. márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Első: stopvonalról nem írt. Milyen vonalról írsz?

Az elsőbbségadás teljesül, ha az elsőbbségre kötelezett nem kényszeríti útiránynak vagy sebességének hirtelen megváltoztatására.

A stoptábla megállásra kötelez akkor is, ha harminc kilométeres körzetben még madarat sem látni az égen, a macisajt vagy szabály csak szükség szerinti megállásra.

Ha van stoptábla és záróvonal, akkor a vonalon, vonal nélkül, illetve minden más esetben ott, ahol az egyenesen az elsőbbséggel rendelkezőt szükségtelenül (!) nem akadályozom.

A kanyar durva levágása szabálytalan.

2012. márc. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

16:14 A balra nagy ívben kanyarodás a mai gyakorlatban ritka madár. Felém nemegyszer rázta már kanyarodó úgy az öklét, hogy én egy helyben álltam úgy, hogy az autó egy millimétert nem lógott be a kereszteződésbe.


Itt tudom, másról szól a kérdés, de megemlíteném, hogy a régi szabály szerint a szemben érkező balra kanyarodók a középpont megkerülésével egyszerre kanyarodhattak. A már nem új, de újabb szabály szerint, ha erre van elegendő tér, akkor a kanyar levágásával, egymás mellett is elhaladhatnak.

2012. márc. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Kérdezőhöz: Ez egy + alakú egyenrangú utca volt? Azért kérdem, mert akkor a másik is elsőbbségadásra kötelezett, tehát lassítania kellett volna. Ha kis sebességen bontotta le a kocsid oldalát, akkor talán nem kellene vezetnie.
2012. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"Első: stopvonalról nem írt. Milyen vonalról írsz? "


macisajtnál is szokott lenni vonal

2012. márc. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Olyannal még nem találkoztál, hogy a macisajt előtt nincs vonal? Csukott szemmel közlekedsz?
2012. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Maciról sem írt.
2012. márc. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Hát rázza az öklét.. mit lehet tudni? Lehet, hogy pont előtte ütötte be valamibe. Azzal meg mit törődsz?
2012. márc. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!