Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos kerékpár meghibásod...

Elektromos kerékpár meghibásodás, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Eldőlt a bringa, és azóta a motor nem működik folyamatosan, csak szaggatva adja le a nyomatékot, azt is csak rövid ideig. Szerintem az agymotorba becsatlakozó kábel megsérülhetett. Hogyan lehet ezt javítani?

2012. ápr. 17. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Megkeresed a sérült kábelrészt, megnézed milyen jellegű a hiba és annak megfelelően kijavítod..
2012. ápr. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából az érdekelne, hogy Valaki szedett-e már szét ilyen agymotort. A vezeték közvetlenül a becsatlakozásnál sérült, ott javítani szinte lehetetlen, mert a kábel egyik fele a tengely közepébe fúrt néhány milliméter átmérőjű furatban van.
2012. ápr. 17. 22:06
 3/4 anonim válasza:

Biztos, hogy a kábel a becsatlakozásnál sérült? Ahhoz szerintem elég durva esés kellene... Én a vezérlő és az akkumulátor csatlakozóit is megnézném, mert szerintem ott nagyobb valószínűsége van egy esés utáni kontakthibának!


Motort már nyitottam ki, de ezt terméke válogatja, mi kell hozzá. A mienk egy körmös kis szerszám, ami a motoron kiképzett fülekbe akaszkodik, és így lehet lecsavarni a fedelét.


Üdv,

Szatzger Ákos

ebikeshop.hu

2012. ápr. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Aksi jó, mert másik bicajban jól szuperál. Sajnos ezen az "újabb" típuson már elhagyták a védő lemezkét a tengelyvégekről, és pont a bemenetre zuhant az egész bicaj. Valami kábel gond lesz ez, csak jól szét kell szedni hozzá az egész bicajt.

Egyébként hány különálló vezeték csatlakozik az állórészéhez a motornak. Olyan érzésem van, mintha több lenne, és csak az egyik szakadt volna le. Ma tüzetesebben átnézem, jó lenne, ha nem a motornál sérült volna a kábel, mert természetesen spéci szerszámom nincs a szétszedéséhez. Mégegyszer köszi!

2012. ápr. 18. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!